4
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Jak zrobić rezerwuar do chłodzenia wodnego
 
 

Jak zrobić rezerwuar do chłodzenia wodnego


Wielu ludzi bawi się w Overclocking, więc potrzeba dobrego chłodzenia, które by mogło dobrze schłodzić procesor lub inne części, które podkręcamy. Technika się rozwija są przeróżne sposoby chłodzenia od radiatora po azot. Ja sam wybrałem chłodzenie cieczą jak na moje potrzeby jest wystarczające. Jednak wiele ludzi pomyśli ze to drogi biznes. Jednak nie, wszystkie części można wykonać samemu lub kupić w sklepie gotowe. Wykonanie takich części nie jest trudne, lecz trzeba mieć odpowiednie narzędzia. W tym artykule chciałbym pokazać jak w prosty i tani sposób zrobić „Rezerwuar”.

No to przejdźmy do konkretów.

Co nam potrzebne:
– Zbiornik
Mój jest to najtańszy dwu litrowy zbiornik z Reala cena 2,99.

tworzenie rezerwuaru, rezerwuar, chłodzenie wodne

rezerwuar do chłodzenia wodnego.. tanio i sprytnie!

-Sklep hydrauliczny czyli króćce, korek. (Mosiężne są droższe od plastiku ale na pewno się lepiej prezentują) Pochodzą z pobliskiego sklepu hydraulicznego.Potrzebne są 2x zewnętrzny gwint, raz wewnętrzny. około 2,7 zł sztuka

tworzenie rezerwuaru, rezerwuar, chłodzenie wodne

montaż rezerwuaru własnej roboty

Złączka

Kawałek wystający to igielitowy wąż. Włożony na wcisk z dodatkiem niewielkiej ilości silikonu. Gwint wewnętrzny.
tworzenie rezerwuaru, rezerwuar
Korek
Dostałem za darmo bo był z wadą mianowicie nie posiada gwintu
tworzenie rezerwuaru, rezerwuar
No to do roboty
Bierzemy naszą piękną pokrywkę i ją kaleczymy. Robimy trzy dziury w niej o średnicy odpowiedniej do posiadanych króćców, korka i pompki. Jeden musi być bezpośrednio nad wylotem z pompki.
A tak wygląda z jedną dziurą (Wycięte nożyczkami, później została dopracowana przy pomocy mini szlifierki)
tworzenie rezerwuaru, rezerwuar
Tylko nie zróbcie za dużych otworów. Ma wchodzić na wkręcanie. Do uszczelnienia użyłem taśmy teflonowej, silikonu
tworzenie rezerwuaru, rezerwuar
Na otwór nad wylotem pompki wkręcamy dwa króćce. Uprzednio owijając taśmą ten z gwintem zewnętrznym. Na drugi otwór montujemy króciec i złączkę. Króciec z gwintem zewnętrznym. Go tak że owijamy taśmą. Trzeci otwór jest najmniej kłopotliwy. Tam wchodzi korek i tyle. Służy on do odpowietrzania układu i uzupełniania. Ze względu że nie chce ani ciąć kabla ani też rozbierać pompki (gwarancja) zrobiłem takie oto wycięcie na kabel (jest odpowiednio ciasne żeby syf tamtędy nie wleciał):
tworzenie rezerwuaru, rezerwuar
Na koniec docinamy odpowiedni kawałek wężyka do połączenia pompki i króćca wylotowego. Ja dla pewności w górnej części użyłem zacisku, a dolnej opaski zaciskowej. Króciec posmarowałem odrobiną silikonu, zmontowałem i wyszło mi coś takiego:
tworzenie rezerwuaru, rezerwuar
Efekt końcowy:
Chyba nie trzeba opisywać.

tworzenie rezerwuaru, rezerwuar

Gotowy rezerwuar do chłodzenia cieczą komputera

Spis treści: Jak zrobić rezerwuar do chłodzenia wodnego

Słowa kluczowe: rezerwuar

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 2.2]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.