0
Opublikowano 17 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Konfiguracja poczty, RSS i IRC Opera 9
 
 

Konfiguracja poczty, RSS i IRC Opera 9


W tym artykule pokaże jak można skonfigurować ją, abyśmy nie używali zbędnych narzędzi typu (Outlook, RSS Reader, The Bat czy mIRC). Przeglądarka ma w sobie wbudowane silniki poczty, RSS oraz klienta IRC. Po kolei pokaże jak skonfigurować wszystkie te dobrodziejstwa.

Poczta w Operze

Klikamy w menu Opery na Narzędzia – Konto poczty i czatu. Powinien pojawić się monit o utworzeniu konta pocztowego. Dajemy „Tak” i zaczynamy. W okienku „Tworzenie nowego konta” wybieramy „Zwykłe konto pocztowe (POP)”. W następnym okienku wypełniamy dane, a w szczególności Adres e-mail. Następne okienko, to podanie użytkownika (login) i hasła. Nadszedł czas na konfigurację serwerów poczty (POP3 – odbierający) i (SMTP – wysyłający) – dla wp.pl jest to odpowiednio: pop3.wp.pl i smtp.wp.pl i wedle uznania odznaczamy opcje „Pozostaw wiadomości na serwerze”. Klikamy na „Zakończ”. Prawie skonfigurowaliśmy pocztę. Pozostaje jedynie kwestia serwera SMTP – w tym celu wchodzimy Narzędzia  Konta poczty i czatu. Pojawi się nam teraz okno z naszym kontem pocztowym. Klikamy 2x na nazwę, przechodzimy do zakładki „Serwery” i przy opcjach „Uwierzytelnianie” obie ustawiamy na „Automatycznie”. Teraz co 5 minut Opera będzie sama pobierała za nas pocztę.

Kanał RSS w Operze

Jeśli chcemy korzystać z kanałów RSS musimy wejść na dowolną stronę (np. /rss). Po załadowaniu strony na pasku adresu pojawia się pomarańczowa ikona. Klikamy na nią i potwierdzamy okno z zapytaniem o subskrypcje.

Kanał IRC

IRC w Twojej Operze podczas surfowania po Internecie? Proszę bardzo. Dajemy Narzędzia – Konta poczty i czatu. Potem wybieramy „Czat(IRC)” i klikamy na Dalej. Podajemy dane osobowe (jak ktoś lubi anonimowość, to zalecam wpisać podkreślenia lub podać fałszywe dane). Wybieramy pseudonim, którym będziemy się posługiwać na IRC’u. Na końcu dodajemy serwer. Listę polskich serwerów IRC’a możemy znaleźć na (http://www.irc.pl/serwery).

Voila!
Skonfigurowałeś właśnie Opera All – In – One 😉

Spis treści: Konfiguracja poczty, RSS i IRC Opera 9

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.