2
Opublikowano 29 października 2014 w Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Który smartfon wybrać? Najlepszy!
 
 

Który smartfon wybrać? Najlepszy!


Wahasz się, który wybrać smartfon z bogatej oferty dostępnej na rynku? Proponujemy subiektywny przegląd. Dzięki niemu dowiesz się, który z nich ma najlepszą kamerę, a który – najnowszego Androida.

Nowy Nexus z nowym Androidem

 Przed premierą tego modelu plotek i insynuacji na jego temat było co niemiara. Nic dziwnego. Nexus 6 był w ostatnim czasie chyba najbardziej wyczekiwanym smartfonem przez użytkowników Androida. Po prezentacji przez Google’a modelu (stworzonego przy współpracy z Motorolą) mało kto odważył się na krytykę.

Nexus 6 posiada prawie 6-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Producent wyposażył do w procesor Qualcomm Snapdragon 805 o taktowaniu 2,7 GHz, 3 GB pamięci RAM i 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej do wyboru. Rewolucyjny w przypadku Nexusa 6 jest system ładowania. Producent zapewnia, że wystarczy podłączyć smartfon na 15 min. do sieci, by przedłużyć życie baterii o 6 godzin. Rewolucją jest w tym wypadku również system operacyjny, który Google zaprezentował wraz ze smartfonem. To Android 5.0 Lollipop.

Top 3

 Wśród telefonów ze starszą wersją Androida prym wiodą takie modele jak: Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z3 i LG G3. Największą zaletą tego ostatniego modelu jest funkcjonalność. Imponuje dużym 5,5-calowym ekranem, rozbudowanymi funkcjami i dobrą kamerą, a przy tym sprawnie działającym systemem. Nieco więcej uznania zdobył model Sony. Warto podkreślić świetny design telefonu, smukłą sylwetkę i odpowiednią do tej wielkości wagę. Na pochwałę zasługuje również wydajność. Liderem w tej trójce jest Samsung Galaxy S5. To najbardziej zaawansowany smartfon w historii koreańskiej marki. Mniejszy w porównaniu z konkurencją ekran (bo 5,1-calowy) daje znakomitej jakości obraz. Na pochwałę zasługuje wydajność – smartfon pracuje o wiele dłużej niż inne modele. A pracę wykonuje płynnie i szybko.

Najdłużej trzymająca bateria

 W pracy czy w podróży – od wytrzymałości baterii w telefonie zależy wiele. Porównanie telefonów pod tym względem pozwala zwrócić uwagę na kilka modeli. To przede wszystkim Samsung Galaxy Note 4 (który jest właściwie phabletem) – ma baterię o pojemności 3220 mAh. Dobry jest również LG G3 – pojemność jego akumulatora wynosi 3000 mAh. Sony Xperia Z3 jest na trzecim miejscu z baterią 2600 mAh.

Telefon z dobrym aparatem

Test telefonów byłby niepełny bez porównania kamerek. Tu również obejdzie się bez niespodzianek. Wśród wyróżnianych modeli jest Samsung Galaxy S5. Jego autofokus reaguje szybko i trafia celnie, a wykonane zdjęcia są szczegółowe. Jednym z najlepszych smartfonów do fotografowania jest Sony Xperia Z2. Imponująca jest w jego wykonaniu rozdzielczość zdjęć i stabilizacja obrazu.

Spis treści: Który smartfon wybrać? Najlepszy!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.