0
Opublikowano 11 października 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Mozilla Firefox 16 wycofana!
 
 

Mozilla Firefox 16 wycofana!


Znana przeglądarka internetowa Mozilla Firefox zaliczyła dzisiaj falstart. Próba doścignięcia konkurenta Google Chrome w ilości kolejnych wersji przeglądarek zakończyła się ogromną wpadką. W nowej wersji Mozilli Firefox oznaczonej numerem 16 znalazła się poważna luka, która odpowiednio spreparowanej stronie internetowej pozwalała przejąć władzę nad przeglądarką. Do hackerów mogły przeciec takie dane jak strony przez nas przeglądane czy informacje wysyłane poprzez url np. sesje uwierzytelnionych stron. Najprawdopodobniej jeszcze dziś Mozilla Foundation zamieści nową wersję przeglądarki wolną od błędu i oznaczoną numerem 16.0.1.Póki co pozostaje nam wrócić do poprzedniej wersji przeglądarki.

Jeśli nie wiesz jaką masz wersję Firefoxa to wejdź w menu(Alt) Pomoc, a następnie O programie Firefox. Wolną od błędu wersję 15.0.1 można pobrać ze strony producenta.

Spis treści: Mozilla Firefox 16 wycofana!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.