0
Opublikowano 31 maja 2019 w Portal komputerowy » Wiadomości » Gry » Najciekawsze premiery kwietnia – zobacz w co warto zagrać na PC!
 
 

Najciekawsze premiery kwietnia – zobacz w co warto zagrać na PC!


Kwiecień okazał się wyjątkowo bogatym miesiącem pod względem premier gier na PC-tach. Kontynuacje znanych i lubianych marek takie jak strategia Anno 1800 czy mniej znane debiuty pokroju Fade to Silence i World War Z. Sprawdźmy w co warto zagrać na PC w kwietniu!

Anno 1800

Gry z serii Anno zaczęły pojawiać się na rynku od roku 1998 i przez ponad dwadzieścia lat zdążyły zebrać grono oddanych fanów na całym świecie. Już szesnastego kwietnia swoją premierę będzie miała kolejna odsłona tej kultowej serii gier ekonomicznych. Mowa oczywiście o Anno 1800, stworzone przez firmę Blue Byte GmbH i wydana przez francuski koncern Ubisoft. W tej części znów przyjdzie nam pokierować zarządcą miasta, którego zadaniem będzie doprowadzić swoją małą wioskę do stanu metropolii. W trakcie drogi do bycia najsilniejszym zarządcą w okolicy gracz będzie musiał pokonać wiele przeciwności i umiejętnie zarządzać swoimi poddanymi. Nawet drobne, zdawać by się mogło, niepozorne decyzje, takie jak rozstawienie budynków czy przebieg ulic będą miały wpływ na wydajność naszego miasta.

Wszystko to podane w pełnej detali oprawie graficznej, z której słyną twórcy serii Anno. Dodatkowo dostaniemy aż trzy warianty rozgrywki – kampanię dla pojedynczego gracza, tryb rozgrywki swobodnej i możliwość zabawy w rozbudowanym trybie wieloosobowym.

Fade to Silence

Fade to Silence to trzecioosobowa przygodowa gra akcji, w której przyjdzie zmierzyć się nam nie tylko z arktycznym klimatem, ale i z tajemniczymi potworami, które doprowadziły do zagłady ludzkości. Wcielamy się w niej łowcę imieniem Ash, który jako jeden z niewielu ocalałych próbuję przetrwać i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ci, którzy przetrwali lodową zagładę nie mają szans na odbudowę cywilizacji, a skupiają się jedynie na przetrwaniu kolejnych dni.

Dzięki wielu mechanikom znanym z innych gier survivalowych gracz będzie musiał zadbać o właściwe funkcjonowanie swojego bohatera, jak i jego sojuszników, których zdobywa w trakcie zabawy. Schronienia i nowe przedmioty będziemy mogli wytwarzać z surowców. Drewno, tkaniny czy inne tego typu rzeczy znajdziemy na pustkowiach skutych wiecznym lodem i naszpikowanych niebezpiecznymi bestiami. Dużą zaletą Fade to Silence jest specjalnie zaprojektowany system pogodowy, który zmienia się dynamicznie, co jeszcze bardziej urozmaica rozgrywkę i całe doświadczenie płynące z gry.

W Fade to Silence będziemy mogli zagrać 30 kwietnia.

World War Z

World War Z w dość luźny sposób nawiązująca do filmu o tym samym tytule, w którym wystąpił Brad Pitt, to kooperacyjna strzelanka z perspektywy trzeciej osoby w stylu popularnego Left4Dead. W produkcji Saber Interactive przyjdzie nam zmierzyć się z hordami zombie – będziemy mogli to robić samemu lub w trybie kooperacji do czterech osób. Oprócz bogatego arsenału wszelkiej broni palnej – oczywiście możemy ją modyfikować na wiele sposobów – do dyspozycji graczy oddano aż szesnaście klas postaci, różniących się zestawem umiejętności czy perków. Dzięki zdobywanym poziomom będziemy mogli rozwinąć nasze postacie, by stały się jeszcze bardziej potężne, a eksterminacja kolejnych hord zombie była łatwiejsza.

W trakcie kilkugodzinnej kampanii, podzielonej na trzy rozdziały, przyjdzie nam zwiedzić aż trzy duże i zróżnicowane miasta, które dotknęła epidemia. Mowa o Nowym Jorku, Moskwie i Jerozolimie – każde z tych miast wypełnione jest setkami wrogów. Dzięki autorskiej technologii Swarm Engine możliwe jest wyświetlanie nawet kilkaset postaci na raz bez utraty płynności.

W World War Z będziemy mogli zagrać już w połowie, a konkretnie szesnastego kwietnia, czyli w tym samym dniu, co w Anno 1800.

Spis treści: Najciekawsze premiery kwietnia – zobacz w co warto zagrać na PC!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.