0
Opublikowano 23 stycznia 2015 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Nowe smartfony od HTC już wkrótce. Hima i A12 w I kw. 2015r.
 
 

Nowe smartfony od HTC już wkrótce. Hima i A12 w I kw. 2015r.


W pierwszym kwartale 2015r. HTC ma zaprezentować kilka nowych smartfonów ze średniej i wyższej półki. Dziś wiemy o przynajmniej dwóch premierowych modelach: HTC Hima oraz modelu A12.

Znamy nieoficjalną specyfikację HTC Hima i A12

Flagowy przedstawiciel segmentu Premium HTC Hima, z pierwszych informacji podanych przez chiński serwis upleaks wynika, że HTC Hima zostanie wyposażony w duży, 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p, a także 8-rdzeniowy procesor z zegarem taktującym w zakresie od 1,5 do 2 GHz * (64-bitowy Snapdragon 810) i 3 GB pamięci operacyjnej RAM.

* 4 pierwsze rdzenie z zegarem 1,5 GHz, koleje 4 z zegarem 2 GHz

Do dyspozycji użytkownika będzie także 16, 32 lub 64 GB przestrzeni dyskowej w zależności od wybranej konfiguracji, a także gniazdo na karty pamięci microSD. HTC zdecydowało się na zainstalowanie dwóch cyfrowych aparatów o rozdzielczościach 20 oraz 13 Mpix – odpowiednio panel frontowy i tylny. Wiadomo też, że urządzenie otrzyma baterię o rozszerzonej pojemności na poziomie ok. 2800 mAh. HTC Hima ma bazować na najnowszym Androidzie 5,0 i najnowszą nakładą wizualną. Producent nie ustosunkował się do konfiguracji smartfona podanego przez upleaks.

Średniak o rozsądnej konfiguracji sprzętowej | HTC A12

Na początku 2015r. w ofercie HTC pojawi się także przedstawiciel segmentu średniego – A12. Smartfon będzie mniejszy od modelu Hima (przekątna 4,7′) i nieco słabszy pod względem sprzętowym. Urządzenie otrzyma 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 410, 8 GB pamięci operacyjnej, a także dwa aparaty 8 i 1,3 Mpix.

A12 ma być tańszą alternatywą dla 5-calowego średniaka HTC Desire 620 (podobna konfiguracja sprzętowa, ale nieco wyświetlacz i dwa gniazda SIM), który zadebiutował w grudniu 2014r.

HTC A12 trafi do oferty oferty Mix Orange, Play i T-Mobile na przełomie kwietnia i maja br. (zgodnie ze źródłem komparatora ofert Mix Comperia.pl). Miesiąc wcześniej urządzenie pojawi się na rynku amerykańskim, ale jego ostateczna cena nadal pozostaje tajemnicą.

Spis treści: Nowe smartfony od HTC już wkrótce. Hima i A12 w I kw. 2015r.

Słowa kluczowe: sterowniki do karty sieciowej, instalowanie karty sieciowej

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.