0
Opublikowano 11 października 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Hulajnoga czy deskorolka elektryczna – którą z nich wybrać jako sposób szybkiego transportu do pracy?
 
 

Hulajnoga czy deskorolka elektryczna – którą z nich wybrać jako sposób szybkiego transportu do pracy?



Niewielka odległość między miejscem zamieszkania a pracą to doskonała sposobność na to, aby przesiąść się z auta do mniejszego i bardziej ekonomicznego urządzenia. Lubisz nowinki technologiczne i ciekawią Cię modne rozwiązania? Postaw na niewielkie urządzenie elektryczne, które sprawnie dowiezie Cię do pracy. Zastanawiasz się, co wybrać: hulajnogę czy deskorolkę? Przekonaj się, która z nich będzie odpowiedniejszym zakupem dla Ciebie.

Hulajnoga elektryczna, czyli wygodna alternatywa samochodu

Napędzana elektrycznie hulajnoga to doskonałe rozwiązanie skierowane do osób lubiących szybkie przemieszczanie się po mieście w godzinach szczytu. To urządzenie może rozpędzić się nawet do 25 km/h i osiągnąć zasięg od 12 km do nawet 30 km, zależnie od wybranego modelu. Średnica kół waha się od 6 cali do 12 cali, a maksymalna waga użytkownika to 90-120 kg. Hulajnogą elektryczną można jeździć po terenie o maksymalnym kącie jazdy do 15 stopni. Czas jej ładowania uzależniony jest od danego modelu i liczy od 4 h do 6 h.

Lekka i poręczna deskorolka elektryczna

Ciekawym rozwiązaniem jest deskorolka elektryczna Manta, która ułatwi sprawne przemieszczanie się między jednym a drugim punktem docelowym. Nie wymaga ona specjalnych umiejętności użytkowych – jazda na niej to wyłącznie prawidłowe balansowanie własnym ciałem. Wyposażona w wytrzymałą baterię litową o mocy 4,4 Ah 36 V deskorolka pozwoli na przejechanie nawet 15 km. Przy jej użyciu wjedziesz na wzniesienie o pochyłej do 15 stopni, dzięki czemu masz szansę na użytkowanie jej również w czasie wycieczek po terenie o lekkich różnicach w wysokości.

Ładowanie deskorolki elektrycznej to jedynie trzy godziny – jeszcze tego samego dnia będziesz mógł jej użyć ponownie. Zależnie od wybranego modelu, deskorolka może mieć koła o średnicy 6,5 cali lub 10 cali, a jej maksymalny udźwig to 120-250 kg. Wyposażana jest dodatkowo w światła led, nadające jej charakterystycznego wyglądu szczególnie po zmroku. Niektóre modele posiadają wbudowany głośnik bluetooth, umożliwiający słuchanie ulubionej muzyki w czasie jazdy. 

Deskorolkę elektryczną możesz nabyć w klasycznej czerni lub ciekawym designu, który przyciągnie wzrok, wyróżniając Cię na tle innych posiadaczy tych urządzeń. Wzorzyste modele są także doskonałym pomysłem na prezent dla najmłodszych.

Co więc lepsze – hulajnoga czy deska?

Oba te urządzenia są zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem niż samochód. Różnią się jednak one między sobą i każde z nich sprawdzi się w innej sytuacji. Hulajnoga elektryczna jest szybsza i osiąga większy zakres przejechanych kilometrów od deski elektrycznej, lecz jest od niej zdecydowanie cięższa i trudniejsza w przechowywaniu. Minimalna różnica w możliwościach kilometrowych przekłada się na długość ładowania obu sprzętów – deskorolka mimo mniejszego o 5 km osiągu jest w stanie naładować się w szybszym czasie. Nie wymaga ona także prowadzenia przy użyciu rąk, dzięki czemu możesz przemieszczać się swobodnie i komfortowo.

Nowoczesna technologia i wytrzymała konstrukcja desek elektrycznych sprawia, że stają się one idealnym zamiennikiem dla roweru, który zajmuje dużo miejsca, czy samochodu, którym poruszając się w godzinach szczytu narażasz się na stanie w korkach. Jak wynika z powyższego zestawienia, jest ona również poręczniejsza od hulajnóg elektrycznych. Postaw na wybór urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji i ciesz się z prędkiego przejazdu przez zatłoczone miasto.

Spis treści: Hulajnoga czy deskorolka elektryczna – którą z nich wybrać jako sposób szybkiego transportu do pracy?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.