0
Opublikowano 29 czerwca 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Office 365 za darmo dla szkół, uczniów i nauczycieli
 
 

Office 365 za darmo dla szkół, uczniów i nauczycieli


Mija właśnie rok od kiedy Microsoft udostępnił kompleksowy pakiet usług online – Office 365. Dziś w Polsce korzysta z tego rozwiązania już ponad 20 tysięcy klientów, co przekłada się na kilkaset tysięcy licencji Office 365. Przy okazji pierwszego jubileuszu, firma ogłosiła także, że pakiet Office 365 będzie bezpłatnie udostępniany instytucjom edukacyjnym. Biznes

Jedno z większych w Polsce wdrożeń Office 365 miało miejsce w firmie Selena, która zajmuje się produkcją i dystrybucją w branży chemii budowlanej.

 

„Potrzeba wdrożenia rozwiązania kompleksowej komunikacji była dla naszej firmy szczególnie istotna, dlatego dokonaliśmy dokładnej analizy potrzeb i oceny dostępnych na rynku rozwiązań. Naszym celem było usprawnienie i ujednolicenie komunikacji w firmie. Chcieliśmy też ułatwić naszym pracownikom pracę na odległość, na przykład podczas wyjazdów służbowych. Prowadzimy działalność w wielu krajach, więc skuteczna komunikacja zdalna ma dla nas kluczowe znaczenie. Office 365 oceniliśmy jako rozwiązanie najlepiej nam odpowiadające. W rezultacie, nasi pracownicy mogą w łatwy sposób uzyskać z niemal dowolnej lokalizacji dostęp do tych samych danych firmowych i narzędzi” – mówi Przemysław Poppe, dyrektor IT w Grupie Selena – „Oznacza to dla nas wzrost produktywności, oszczędność czasu, a co najważniejsze – bezpieczeństwo. Znane środowisko pracy, dostępne w formie usługi z chmury oznacza, że nie musimy administrować tymi narzędziami, co również ma dla nas znaczenie. Dodatkowym argumentem, który przekonał nas do rozwiązania Microsoft był koszt wdrożenia.”

Dzięki pakietowi Office 365 nawet najmniejsze firmy mogą korzystać z rozwiązań zarezerwowanych dotychczas jedynie dla dużych korporacji, duże natomiast mogą korzystać ze znanych aplikacji, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i ograniczeniu kosztów. W skład pakietu Office 365 wchodzą takie aplikacje, jak Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Proffesional Plus oraz Aplikacje Office Web Apps. Szczegóły rozwiązania znajdują się pod adresem: www.office365.pl.

20 tysięcy firm, które zaufały nam i unowocześniły swoje środowisko pracy wykorzystując usługi dostarczane z chmury, dowodzi z jednej strony jakości samej oferty, ale też popularyzacji modelu przetwarzania w chmurze. Tak duża rzesza klientów i fakt, że ich liczba ciągle rośnie świadczą o tym, że pakiet usług online Office 365 zyskał uznanie klientów. Jednocześnie, wydaje się, że rynek po prostu potrzebował podobnego rozwiązania, tym bardziej cieszę się, że Microsoft mógł na tę potrzebę odpowiedzieć” – powiedziała  Agnieszka Rynkowska, dyrektor Microsoft Office Division z polskiego oddziału Microsoft.

Office 365 dla edukacji

Microsoft ogłosił również, że udostępni bezpłatnie wybrane plany Office 365 instytucjom edukacyjnym. W pierwszej kolejności z propozycji skorzystają jednostki już związane programem Microsoft Live@Edu. Więcej informacji na temat oferty dla szkół, uczniów i nauczycieli można znaleźć pod adresem http://www.microsoft.com/pl-pl/office365/education/school-services.aspx.

W Polsce pierwsze wdrożenie w sektorze edukacji przeprowadzono w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wdrożono tam Office 365 dla 8,5 tysiąca pracowników i studentów.  Jest to pierwsze w Polsce całościowe wdrożenie rozwiązania Office 365 w szkole wyższej.

 „Szkoła od początku swojego istnienia stawiała na nowoczesność. Jako Uczelnia biznesowa, przygotowująca młodych ludzi do funkcjonowania w nowoczesnym biznesie, czujemy się zobowiązani do zapewnienia im równie nowoczesnej edukacji. Od zawsze stawialiśmy sobie za cel tworzenie studentom takich warunków, jakie mają ich rówieśnicy na uczelniach Europy Zachodniej – bez kolejek do rektoratu, problemów z obiegiem dokumentów, konieczności żmudnego oczekiwania, żeby zarejestrować się na dodatkowe zajęcia, czy przepełnionych sal wykładowych. Naszą aspiracją jest Uczelnia dla studentów, a nie studenci w roli petentów. Studenci to widzą – chcą tu przychodzić, zdobywać wiedzę i poszerzać horyzonty” – mówi prof. Witold T. Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Bezpieczeństwo

Office 365 jest pierwszą i jedyną platformą dostępną w modelu cloud computing zgodną  z najważniejszymi standardami, dotyczącymi prywatności informacji i bezpieczeństwa klientów z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Firma Microsoft podpisała w grudniu 2011 roku dokumenty potwierdzające spełnienie wymogów amerykańskich, określonych w regulacji HIPAA oraz wspólnotowych, zawartych w tzw. klauzulach modelowych, które poświadczają zgodność  z rygorystycznymi wytycznymi Komisji Europejskiej określonymi w Dyrektywie o Ochronie Danych.

Spis treści: Office 365 za darmo dla szkół, uczniów i nauczycieli

Słowa kluczowe: office dla nauczycieli

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.