Opublikowano 8 września 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Potwierdzenie odbioru po przeczytaniu wiadomości e-mail
 
 

Potwierdzenie odbioru po przeczytaniu wiadomości e-mail

potwierdzenie przeczytania poczta WP.pl, potwierdzenie odbioru
potwierdzenie przeczytania poczta WP.pl, potwierdzenie odbioru

Ile razy zdarzyło nam się odebrać wiadomość e-mail, w której nadawca zażyczył sobie potwierdzenie odbioru, a niestety nie mamy czasu na odpowiedź (bądź też chęci)? Gdy korzystamy z poczty w przeglądarce internetowej np. poczta.wp.pl pozostaje nam albo zaakceptować odbiór przed przeczytaniem, albo zignorować prośbę i wtedy nadawca nie dowie się czy i kiedy odebraliśmy jego wiadomość co może zostać źle przyjęte – w końcu zależy mu na doręczeniu wiadomości. Poniższa porada pokaże nam co zrobić w sytuacji, gdy chcemy podejrzeć zawartość listu e-mail, a dopiero potem przesłać potwierdzenie odbioru.

Sposób pierwszy – bez instalacji czytnika wiadomości e-mail na komputerze.

Potrzebne będą dwa komputery albo komputer i np. smartfon połączony z Internetem.

 1. Logujemy się na naszą pocztę, w przykładzie podaję WP.pl, ale porada powinna działać także z innymi serwisami pocztowymi
 2. Otwieramy nieznany e-mail i jeśli pojawi nam się komunikat, że wymaga on potwierdzenia to uruchamiamy drugi komputer czy przeglądarkę internetową na komórce, tablecie etc.

  potwierdzenie przeczytania poczta WP.pl, potwierdzenie odbioru

  Komunikat o potwierdzeniu przeczytania nie pozwala nam się dowiedzieć czego dotyczy wiadomość e-mail. Ale są na to sposoby..

 3. Logujemy się z drugiego urządzenia i odczytujemy wiadomość (powinna mieć już status przeczytanej), a następnie potwierdzamy i nie odczytujemy wiadomości na pierwszym komputerze.

  trick na potwierdzenie odbioru wiadomości

  Na drugim komputerze wiadomość ma już status „przeczytanej”!

Powyższa metoda ma jedną zasadniczą wadę – czas, w którym komunikat o możliwości zatwierdzenia potwierdzenia odbioru jest bardzo krótki i wynosi tyle co odświeżenie odbieranych wiadomości (dla WP domyślnie 15 minut). Jeśli jednak chcemy wysłać potwierdzenie odbioru, ale oczywiście w wygodnym dla nas terminie, to musimy skorzystać z drugiego sposobu..

Sposób drugi – instalacja czytnika wiadomości e-mail

Aby potwierdzić odbiór w dowolnym momencie po zapoznaniu się uprzednio z treścią wiadomości wystarczy, że zainstalujemy czytnik poczty elektronicznej np. Mozilla Thundebird i skonfigurujemy go poprawnie z naszą skrzynką e-mail. Potwierdzenie odbioru znajduje się na pomarańczowym pasku tuż nad treścią wiadomości!

Potwierdzenie wysłania wiadomości e-mail Thundebird

Pełna kultura.. potwierdzenie odbioru dostępne po zapoznaniu się z treścią wiadomości e-mail.

Porada jest też pomocna w walce ze sprytnymi botami spamującymi, które zbierają aktywne adresy e-mail poprzez potwierdzenie odbioru wiadomości.

Spis treści: Potwierdzenie odbioru po przeczytaniu wiadomości e-mail

Słowa kluczowe: https://www tweaks pl/potwierdzenie-odbioru-przeczytaniu-wiadomosci-e-mail/

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 2.6]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.