Polecane
 

Portal komputerowy » Test Cryorig R1 Ultimate – cooler prosto z Azji » Strona 7

Test Cryorig R1 Ultimate – cooler prosto z Azji

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
17 total ratings

 

Zalety


+wydajność
+łatwy montaż
+bardzo dobra pasta termoprzewodząca w komplecie
+wygląd
+jakość wykonania
+3 lata gwarancji
+śrubokręt w komplecie

Wady


-dość głośny na 12V


Kilka słów o teście

Do naszej redakcji niedawno dotarła paczka nadana w Azjatyckim mieście Tajpej. W tajemniczym pakunku znalazł się schładzacz Cryorig R1 Ultimate. Cooler przyjechał do nas aż z Tajwanu pokonując trasę o długości około 9000km. Skoro Cryorig pomimo tak olbrzymiej odległości pomiędzy Polską a Tajawnem zdecydował się nam dostarczyć swój produkt musi świadczyć o tym, że producent jest pewny jakości udostępnionego nam coolera.

0
Opublikowano 27 września 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Cooler Cryorig R1 Ultimate bardzo przypadł nam do gustu. Spodobał nam się jego wygląd. Niby nie jest to ważna cecha, ale gdy ktoś ma obudowę z oknem uzna to za duży plus. Niewątpliwie idąc za designem nie zapomniano o jakości wykonania – stoi ona na bardzo wysokim poziomie. Testując cooler Cryorig R1 zauważyliśmy jak producent dba o każdy szczegół. Nie chodzi tu tylko o wydajność, ale także o rozplanowanie opakowania, sposób montażu, czy chociaż wyposażenie.

Jeżeli liczy się dla nas każdy stopień Celsjusza, to od biedy można ustawić wentylatory na 12V, ale pamiętajmy, że redukcja napięcia do 7 V tylko nieznacznie obniży wydajność, ale znacznie głośność. Pamiętajmy, że jeżeli wentylatory podłączamy do płyty głównej, to ona automatycznie obniży nam napięcie do około 7V.

Montaż jak już wcześniej wspominaliśmy jest bardzo prosty i ingerencja użytkownika została ograniczona do minimum. Skoro jesteśmy przy tym temacie, to należy wspomnieć o bardzo dobrej klasy paście termoprzewodzącej dołączonej do zestawu. Szkoda, że nie można jej kupić osobno.

Wydajność postanowiliśmy zostawić na koniec. A ta jest na najwyższym poziomie – cooler zrównał się z najwydajniejszym chłodzeniem w naszym zestawieniu – Noctua NH-D15.

Naszym zdaniem warto kupić testowanego coolera, zwłaszcza, że w Polsce można go dostać już za 320zł.

Cryorig R1 Ultimate otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 5/5, rekomendację udanego zakupu oraz wyróżnienia w kategorii wydajność, jakość i cena.

wydajność

Sprzęt dostarczył:

cryorig logo

Serdecznie dziękujemy!

 

Spis treści: Test Cryorig R1 Ultimate – cooler prosto z Azji

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)