Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test Samsunga Galaxy A5 2016. Świetne wykonanie i masa innych zalet. » Strona 3

Test Samsunga Galaxy A5 2016. Świetne wykonanie i masa innych zalet.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
16 total ratings

 

Zalety



+ atrakcyjny wygląd
+ slot kart microSD
+ sprawnie działający czytnik linii papilarnych
+ dobrej klasy aparat
+ bardzo dobrej jakości wyświetlacz
+ zadowalający czas pracy na baterii
+ funkcja szybkiego ładowania
+ możliwość używania technologii NFC
+ wbudowane radio
+ wsparcie dla trybu USB OTG

Wady



- brak diody powiadamiającej
- niewymienny akumulator (nie dla każdego to wada)
- brak nagrywania wideo w 4K czy chociażby w 2K
- brak wersji z dual SIM w Polsce
- przeciętna jakośc filmów video
- tylko głośnik monofoniczn
- złe umiejscowienie głośnika
- brak fizycznego spustu migawki
- podatna na zabrudzenia szklana obudowa
- w niektórych sytuacjach TouchWiz laguje na oferowanym tu 2GB RAM-u
- "stary" Android 5.1.1 (ale smartfon broni się tym, że będzie zapewne aktualizacja do 6.0)


Kilka słów o teście

Do pewnego czasu smartfonowa średnia półka wydajnościowa i jakościowa w wykonaniu Samsunga nie zachwycała. Portfolio producenta, choć zawierało naprawdę dużo modeli, to jednak zbyt dużo do siebie podobnych naszym zdaniem. W szeregu tych konstrukcji mało które były ciekawe, wyjątkowe, innowacyjne – ogólnie warte polecenia (poza modelami flagowymi bądź z wyższej półki premium).

1
Opublikowano 22 maja 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Samsung Galaxy A5 2016 – ekran i bateria

Ekran:

W Samsungu Galaxy A5 2016, producent zastosował wykonany w technologii 2.5D, 5,2-calowy panel typu Super AMOLED, wsparty rozdzielczością 1080×1920 pikseli. Zarysowanie ekranu nam nie grozi, bowiem szkło Gorilla Glass 3 chroni owy wyświetlacz. Samsung dodatkowo zaoferował użytkownikom tryb zwiększonej czułości, aby w zimowe dni móc korzystać ze smartfona w rękawiczkach. Responsywność matrycy jest na bardzo wysokim poziomie. Obsługujący do 10 punktów styku wyświetlacz natychmiastowo wykonuje wszelkie polecenia, nawet gdy używamy tylko koniuszka palca. Na plus też to, że ekran zbytnio się nie brudzi, zatem nie ma potrzeby częstego jego czyszczenia.

  • przekątna ekranu – 5,2 cala;
  • rozdzielczość – 1920×1080 pikseli;
  • gęstość ułożenia pikseli – 424 ppi (punkty na cal);
  • typ matrycy – Super AMOLED;
  • jakość odwzorowanych kolorów – 16 mln;
  • ochrona wyświetlacza – szkło Corning Gorilla Glass 4.

Zagęszczenie pikseli na poziomie 424 PPI jest na tyle wysokie, że wyświetlane czcionki są bardzo ostre i czytelne. Jeśli wyświetlane barwy nam nie odpowiadają, możemy w ustawieniach wyświetlacza zmienić temperaturę barwową i dostosować ekran do naszych indywidualnych potrzeb. Ekran jak to przystało na Amoledy, jest bardzo dobrej jakości. Naprawdę większość użytkowników nie będzie mieć tu większych zastrzeżeń. Kolory są poprawnie wyświetlane, kontrast jest bardzo dobry, a kąty widzenia są bardzo szerokie w każdej pozycji odchylonej. Jedynie kolor biały podczas przechylania urządzenia ma tendencję wchodzenia w niebieski odcień. Ale to już w sumie taka przypadłość ekranów tego typu.

dav

(powyżej) minimalna jasność ekranu w słońcu

Gdy słyszymy określenie „Super AMOLED ” to pierwsze co zaświta nam w głowie to fakt, że muszą one być bardzo nasycone i wyraziste. Ale to nie wszystko co oferuje technologia AMOLED. Oprócz tego, wyświetlacz testowanego urządzenia jest bardzo jasny (ponad 400 nitów), choć jest jedno 'ale’, o którym dalej. W przypadku jasności minimalnej, też jest super, bowiem została ona w pełni prawidłowo dobrana (około 2 nity). Nie stwierdziliśmy też braku komfortu podczas korzystania z telefonu w jakimkolwiek scenariuszu użytkowania. Pod tym względem nic mu nie zarzucimy. Nawet w bardzo ostrym słońcu nie było żadnych problemów aby komfortowo korzystać z telefonu – konsumując np. treści internetowe. Wracając do tego 'ale’ o którym była mowa wyżej – poziom maksymalnego podświetlenia zdaje się być minimalnie niższy niż w porównywanym jako przykład Galaxy S6. Dodatkowo gdy tylko zechcemy, to jasność wyświetlacza możemy regulować zarówno manualnie, jak i automatycznie – a wszystko to dzięki czujnikowi światła.

dav

(powyżej) maksymalna jasność ekranu w słońcu

Bateria:

Samsung Galaxay A5 2106 posiada niewymienną baterię o pojemności 2900 mAh. Ogniwo podczas normalnego korzystania może nam wystarczyć nawet na 2 dni użytkowania, z czego 5,5-6 godzin na włączonym ekranie. Przy intensywnej pracy, takiej jak przeglądanie Internetu, granie, oglądanie filmów czas ten naturalnie się skraca i można dość szybko zacząć szukać ładowarki – po jednym dniu. Jednak jak na taką pojemność akumulatora stwierdzamy, że jest naprawdę dobrze. Galaxy S6 na tyle nie pozwala… By poprawić osiągi baterii jeszcze bardziej, możemy wybrać dwa poziomy jej oszczędzania – tryb oszczędzania energii i tryb bardzo niskiego zużycia energii.. Kolejny plus za dostępność opcji szybkiego ładowania bezprzewodowego nazwanego „Fast Charging„. Ładowanie to trwa około 1.5 godziny.

samsung galaxy a5 2016- bateria (1)

samsung galaxy a5 2016- bateria (2)

samsung galaxy a5 2016- bateria (3)

samsung-galaxy-a5-2016-screen-22

Spis treści: Test Samsunga Galaxy A5 2016. Świetne wykonanie i masa innych zalet.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


1 komentarz


  1.  
    Andre

    Brak zdjęć na Flickr





Dodaj komentarz


(required)