Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test Samsunga Galaxy A5 2016. Świetne wykonanie i masa innych zalet. » Strona 9

Test Samsunga Galaxy A5 2016. Świetne wykonanie i masa innych zalet.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
16 total ratings

 

Zalety



+ atrakcyjny wygląd
+ slot kart microSD
+ sprawnie działający czytnik linii papilarnych
+ dobrej klasy aparat
+ bardzo dobrej jakości wyświetlacz
+ zadowalający czas pracy na baterii
+ funkcja szybkiego ładowania
+ możliwość używania technologii NFC
+ wbudowane radio
+ wsparcie dla trybu USB OTG

Wady



- brak diody powiadamiającej
- niewymienny akumulator (nie dla każdego to wada)
- brak nagrywania wideo w 4K czy chociażby w 2K
- brak wersji z dual SIM w Polsce
- przeciętna jakośc filmów video
- tylko głośnik monofoniczn
- złe umiejscowienie głośnika
- brak fizycznego spustu migawki
- podatna na zabrudzenia szklana obudowa
- w niektórych sytuacjach TouchWiz laguje na oferowanym tu 2GB RAM-u
- "stary" Android 5.1.1 (ale smartfon broni się tym, że będzie zapewne aktualizacja do 6.0)


Kilka słów o teście

Do pewnego czasu smartfonowa średnia półka wydajnościowa i jakościowa w wykonaniu Samsunga nie zachwycała. Portfolio producenta, choć zawierało naprawdę dużo modeli, to jednak zbyt dużo do siebie podobnych naszym zdaniem. W szeregu tych konstrukcji mało które były ciekawe, wyjątkowe, innowacyjne – ogólnie warte polecenia (poza modelami flagowymi bądź z wyższej półki premium).

1
Opublikowano 22 maja 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Samsung Galaxy A5 2016 – podsumowanie

Kosztujący na dzień dzisiejszy w granicach 1350-1500 złotych Samsung Galaxy A5 2016 to smartfon naprawdę bardzo udany więc nie dziwi nas masa ochów i achów w iInternecie na jego temat. Zadowala nas przede wszystkim wygląd, bardzo wysoka jakość wykonania, wyświetlacz i ergonomiczne rozmieszczenie przycisków. Mamy tu bardzo dobrej klasy 5.2-calowy ekran Super AMOLED, szybki procesor, oraz wystarczającą w większości przypadków ilość pamięci operacyjnej RAM. Niezły aparat (bo w tej cenie można już oczekiwać więcej) z ciekawymi funkcjami większość użytkowników zadowoli jakością wykonywanych zdjęć, aczkolwiek ma on braki techniczne, do jakich zaliczymy przede wszystkim brak nagrywania w 2K (bo o 4K nawet nie pomyślimy) czy w 60 fps-ach. Z drugiej strony zdjęcia zrobione w gorszych warunkach pogodowych (wieczór, noc) naprawdę daje radę i zadowala jakością.

Użyta do budowy całości dość pojemna bateria spokojnie wystarczy na cały dzień pracy. Względnie świeża wersja Androida to plus jak i minus dla niektórych (jest to wersja 5.1.1, ale z planowaną aktualizacją do wersji 6).

Wydajna, a co ważniejsze – wreszcie użyteczna nakładka TouchWiz – która to dla niektórych na początku może wymagać przyzwyczajenia, ale zaś jest tylko z górki. Smartfon bardzo dobrze radzi sobie też z odprowadzeniem nadmiaru ciepła. Użyteczny tryb szybkiego ładowania to wisienka na torcie w tym testowanym smartfonie.

samsung_galaxy_a5_2016

Niestety każde, nawet z pozoru dopracowane urządzenie ma wady. W Galaxy A5 2016 na minus jest kilka kwestii. Pierwsza to wystający ponad plecki obiektyw aparatu. Z drugiej strony można na to spojrzeć łaskawiej, wiedząc, że inne modele z portfolio tej firmy mają dokładnie tak samo (Samsung Galaxy S6, czy najnowszy S7). Pamięci wbudowanej też jest trochę za mało, bo tylko 16G, niecałe 11GB do użytku końcowego. Co więc zrobić jak komuś jej zabraknie? Użyć pojemnej karty pamięci (do 128GB), i tyle. Następna gafa projektujących owe urządzenie to głośnik przeznaczony dla multimediów, który umieszczono dość niefortunnie, czyli na dolnej krawędzi smartfona. Ach… Na osłodę jednak powiedzmy, że znalezienie dla niego optymalnego umiejscowienia (najczęściej jest to frontowe stereo) to sztuka trudna, ale właśnie wybór dołu smartfona to według nas jedno z najgorszych miejsc. Podczas korzystania z aplikacji pełnoekranowych, głównie gier wyświetlanych w trybie horyzontalnym, obiecujemy Wam że często, gęsto będziecie go sobie przykrywać dłonią.

Podsumowując cały test w jednym krótkim zdaniu. Omawiane dziś urządzenie jest naprawdę interesującą propozycją dla tych, którzy szukają rozsądnego wydajnościowo smartfona w obudowie, która zawstydza niejedno urządzenie konkurencji z najwyższej półki. Na jeszcze koniec taka drobna konkluzja. Wiele osób porównuje Galaxy A5 20156 do Galaxy S6 i słusznie, bowiem wizualnie to bardzo podobne do siebie modele, ale mimo to posiadające różnice. Samsung Galaxy S6 jest urządzeniem szybszym to raz, posiada lepszy aparat, a więc robi lepsze zdjęcia oraz przede wszystkim kręci lepsze filmy od A5 (kręci filmy w jakości 4K). W zasadzie dla wielu odpowiedź nasuwa się sama, ale z drugiej strony, Galaxy A5 2016 jest na ogół tańszy od zeszłorocznej galaktyki, a więc może to mieć spory wpływ dla wielu osób. Każdy ma bowiem inne upodobania, potrzeby, więc wybierze coś odpowiedniego dla siebie i tyle. Co natomiast z konkurencją? Kto może być wart uwagi zamiast bohatera dzisiejszego testu? Najgroźniejszym rywalem na papierze wydaje się Sony Xperia M5 (test tego urządzenia już za jakiś czas na łamach Tweaks.pl). Inne ciekawe modele dostępne w tej cenie mogące stanowić alternatywę dla A5 2016 to: Meizu MX5, Honor 7, czy Huawei P8.

Testowanemu smartfonowi zdecydowaliśmy się wystawić ocenę 4.5/5, oraz wyróżnienie w kategoriach: innowacyjność, cena/wydajność oraz jakośćTo bardzo dobry produkt i Tweaks.pl szczerze poleca jego zakup.

Innowacja

cena-wydajność jakość

Sprzęt do testów wypożyczyła firma:

Samsung_Logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test Samsunga Galaxy A5 2016. Świetne wykonanie i masa innych zalet.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


1 komentarz


  1.  
    Andre

    Brak zdjęć na Flickr





Dodaj komentarz


(required)