Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Test coolerów CPU – część 1. od wiatru po ciecz! » Strona 12

Test coolerów CPU – część 1. od wiatru po ciecz!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent: , , , ,
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
74 total ratings

 Kilka słów o teście

Według Arystotelesa w przyrodzie istnieją 4 żywioły – woda, powietrze, ogień i ziemia. W tym teście wystąpią dwa pierwsze żywioły. Tak, postanowiliśmy przetestować kilka najwydajniejszych chłodzeń procesora – od małych towerów do gotowych chłodzeń wodnych. Zapraszamy.

2
Opublikowano 21 kwietnia 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy wydajności 4,7GHz

Test coolerów CPU 4,7GHz 1,38V Zalman, Raijintek, be quiet!, SilverStone, AAb

UWAGA! KLIKNIJ NA WYKRES, ABY OTWORZYĆ GO NA NOWEJ KARCIE!

 

Na prowadzeniu teraz… Raijintek Tisis (Nemesis), a na drugim miejscu… Raijintek Tisis z obniżoną prędkością wentylatorów! Chłodzenia wodne musiały ustąpić miejsca „powietrznym”.

Zachwyciła nas wydajność coolerów Noctua NH-U12S i NH-U-14S – są jednymi z najmniejszych w teście, a zajmują jedne z wyższych miejsc na naszym wykresie. Brawo! Teraz pora przybliżyć jak się mają wyniki wydajności do ergonomii pracy, czyli głośności..

Spis treści: Test coolerów CPU – część 1. od wiatru po ciecz!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


2 komentarze


 1.  
  QQooQ

  czym był obciążany procesor? przecież to niemożliwe jak na tym samym chłodzeniu(raijintek nemesis) na 3.5GHz – i5 4690k po stress tescie mam 60stopni.
  •  
   Trevor

   W tekście jest napisane, do obciążenia był wykorzystywany program Intel Burn Test V2. W Twoim przypadku powodem takiej temperatury jest procesor (mała powierzchnia, dość dużo ciepła oraz pasta termoprzewodząca pod IHS-em).

Dodaj komentarz


(required)