0
Opublikowano 6 lipca 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Red Hat Enterprise Linux – oprogramowanie dla profesjonalistów
 
 

Red Hat Enterprise Linux – oprogramowanie dla profesjonalistów

Linux na Windows
Linux na Windows

Firma Red Hat to amerykańska firma, która od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuje się tworzeniem oprogramowania open-source. Produkty marki (powstające na zasadzie „wolnego oprogramowania”) cieszą się ogromną popularnością wśród profesjonalistów. Red Hat stale dąży do tworzenia rozwiązań, które spełnią oczekiwania klientów i będą nowoczesne, dlatego wykorzystywane są najbardziej nowatorskie rozwiązania pojawiające się na rynku. Klientom profesjonalnym firma Red Hat oferuje przede wszystkim najwyższej jakości dystrybucję systemu operacyjnego – Red Hat Enterprise Linux.

Oprogramowanie to przeznaczone jest dla firm i instytucji większej oraz średniej wielkości; idealnie sprawdzi się zarówno w szybko rozwijających się lokalnych firmach, jak i w dużych korporacjach. Jest polecane przez wielu użytkowników, którzy od lat zakupują kolejne licencje Red Hat i korzystają z oferowanych rozwiązań. Marka cieszy się także popularnością dzięki odpowiadaniu na potrzeby klientów poprzez tworzenie produktów spełniających ich oczekiwania. Rosnąca sława firmy pozwala jej na udoskonalanie oferowanych rozwiązań i zapewnianie klientom usług na coraz wyższym poziomie. W poniższym artykule przedstawimy zalety rozwiązań RHEL i wyjaśnimy, czym są subskrypcje Red Hat. Mamy nadzieję, że tekst ten pomoże w zapoznaniu się z tematem i zachęci Państwa do zainteresowania się produktami Red Hat.

Czym jest Red Hat Enterprise Linux?

RHEL to jedna z wersji systemu operacyjnego Linux, który jest jednym z popularniejszych oprogramowań na świecie. Wyróżnia się przede wszystkim tym, iż jest tworzony na zasadzie licencji open-source, a na jego ostateczny wygląd mają wpływ sami użytkownicy, którzy bardzo często pasjonują się tą tematyką. Licencja RHEL jest przeznaczona dla profesjonalistów i może być wykorzystywana w przedsiębiorstwach, nawet tych bardzo dużej wielkości. Ta dystrybucja łączy ze sobą wszystkie zalety rozwiązań Linux i zapewnia sprawną, przyjemną i niezawodną eksploatację dla firm. Dzięki łatwej integracji wszelkich produktów Red Hat, klienci mogą tworzyć wydajne centra danych spełniające ich wszelkie oczekiwania. W ramach platformy RHEL klienci mogą uzyskać mnóstwo rozwiązań dostosowanych do bardzo konkretnych potrzeb – zależnie od profilu działania firmy dostępne są produkty obsługujące aplikację, wspierające intensywną pracę urządzeń, zarządzające dopływem energii oraz wiele innych. Wbudowane rozwiązania zabezpieczające gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych – każdy z nas ma świadomość ogromnego ryzyka wiążącego się z utratą danych oraz konsekwencji takiego wydarzenia. Firma stawia na promowanie pracy w chmurze i wykorzystywanie chmur do zwiększania wydajności i udoskonalania posiadanych rozwiązań. Dzięki temu produkty Red Hat są nowoczesne i zawsze wykorzystują najciekawsze i najnowsze funkcjonalności. Marce zależy na maksymalnej satysfakcji klientów, dlatego oferuje również możliwość skorzystania z 30-dniowej wersji ewaluacyjnej swoich produktów, co pozwala na przetestowanie rozwiązań i dokładne sprawdzenie ich funkcjonalności. O zaletach subskrypcji Red Hat Enterprise Linux można mówić w nieskończoność, ponieważ są to produkty wyjątkowe, niezawodne, zapewniające wygodę użytkowania, tanie w eksploatacji i cieszące się ogromną popularnością. W dalszej części artykułu postaramy się jednak krótko podsumować najistotniejsze zalety tego rozwiązania, aby przedstawić Państwu najważniejsze powody do zakupu produktów RHEL.

Dlaczego warto zainwestować w rozwiązania Red Hat Enterprise Linux?

Zalety produktów Red Hat Linux, na które najczęściej zwracają uwagę użytkownicy to przede wszystkim wydajność, niski koszt eksploatacji, sprawne działanie oraz bardzo szybkie wdrażanie nowatorskich rozwiązań służących do wirtualizacji. Dodatkowym plusem jest możliwość skorzystania nie tylko z rozwiązania przeznaczonego dla środowiska serwerowego, ale również z produktu RHEL Desktop dla komputerów osobistych. Warto wspomnieć także o znacznym usprawnieniu działania przedsiębiorstwa dzięki wykorzystaniu kilku przydatnych funkcji, takich jak izolacja aplikacji, memory ballooning, kompresja pamięci, współdzielenie stron, łączenie ze sobą mniej obciążonych serwerów czy oddzielanie hardware’u. Firma Red Hat dba o to, aby jej usługi były zawsze dostępne dla klientów, dlatego stawia na dostępność oraz niezawodność. Dzięki zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń i postawieniu akcentu na nieprzerwane działanie oferowanych rozwiązań, Red Hat może pochwalić się czasem poprawnego działania swoich produktów na poziomie 99,999%! Jest to więc idealna oferta dla wszystkich klientów, którym zależy na niezawodności i ciągłym funkcjonowaniu posiadanych w przedsiębiorstwie rozwiązań.

Producent dba o to, aby stale udostępniać uaktualnienia i poprawiać działanie rozwiązanie, dzięki czemu jest ono idealną odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Wybiera także najnowsze dostępne na rynku rozwiązania – jednym z nich jest wirtualizacja. Czym ona właściwie jest? Wirtualizacja polega na zwiększaniu efektywności wykorzystywania posiadanych zasobów sprzętowych, co pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacji sieci. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań z zakresu wirtualizacji jest produkt oferowany przez Linux – Red Hat Enterprise Virtualization. Działanie Red Hat Enterprise Virtualization polega na połączeniu wirtualizacji z pamięcią masową w wydajny sposób, co umożliwia stworzenie wirtualnej macierzy pamięci. Taka wirtualna macierz bezproblemowo dorównuje fizycznej pamięci masowej – dzięki rozwojowi technologii jest ona tak samo wydajna oraz oferuje podobną jakość pracy. Red Hat Enterprise Virtualization jest jednym z najpopularniejszych produktów z linii Red Hat Linux, głównie dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu w firmach różnej wielkości, z wszystkich branż.

Warto zainteresować się również innymi działaniami firmy Red Hat, którymi zajmuje się to przedsiębiorstwo prócz tworzenia rozwiązań wirtualizacyjnych – marka podchodzi kompleksowo do dystrybuowanych produktów, oferując specjalne kursy dla studentów i pracowników, a także wiele możliwości certyfikacji. Certyfikaty Red Hat to profesjonalne szkolenia prowadzone przez ekspertów, umożliwiające poszerzenie swojej wiedzy i zdobycie nowych umiejętności. Marka od lat stara się promować rozwój technologii, tworzy wokół siebie społeczność pasjonatów, osób zainteresowanych tematyką IT i prawdziwych znawców tematu. Takie zachowania sprawiają, że produkty Red Hat są wyjątkowe, ponieważ w maksymalnym stopniu odpowiadają potrzebom klientów. Warto docenić fakt, że firma stara się dbać o swoich klientów, a także kształcić nowe pokolenia ekspertów z danej dziedziny. Branża IT rozwija się wyjątkowo szybko, dlatego rozwój tego typu rozwiązań jest inwestycją w przyszłość!

Najnowsze możliwości zapewniane przez subskrypcje Red Hat

Najnowsza wersja oprogramowania RHEL to Red Hat Enterprise Linux 6.9. Ta wersja ma być wspierana przez firmę do końca 2020 roku. Celem stworzenia tej wersji oprogramowania jest zaplanowanie przyszłej zmiany licencji Red Hat Enterprise Linux z wersji 6 na wersję 7, która ma pojawić się na rynku w najbliższych latach. Jedną z nowych możliwości jest nowe wsparcie dla sprzętu, które zostało specjalnie przygotowane przez ekspertów Red Hat. Do oprogramowania dodano także aktualizację do TLS 1.2. Ma to na celu poprawienie bezpieczeństwa komunikacji oraz poszerzenie wsparcia dla najnowszych standardów PCI-DSS. Zgodnie ze standardem udostępnienia licencji Red Hat Enterprise Linux, wszyscy obecni klienci będą mogli za darmo zaktualizować posiadane oprogramowanie do wersji 6.9. Warto również wspomnieć o tym, iż wszyscy klienci zainteresowani zakupem licencji Red Hat Enterprise Linux mogą skorzystać z 30-dniowej wersji ewaluacyjnej, aby sprawdzić działanie produktu przez zainwestowaniem w licencję.

Dostępne subskrypcje Red Hat Enterprise Linux

Dystrybucja Red Hat prowadzona jest przez sklepy zajmujące się produktami dla profesjonalistów, jak między innymi thomas it. Oferujemy Państwu zakup subskrypcji RedHat, zarówno w wersji na 12 miesięcy, jak i na 36 miesięcy. Zakup subskrypcji Red Hat Enterprise Linux pozwala użytkownikowi na pobieranie najnowszych wersji oprogramowania RHEL oraz sterowników dla kompatybilnego sprzętu, aktualizowanie aplikacji przez dedykowany kanał Red Hat Network, a także korzystanie z telefonicznego oraz internetowego wsparcia technicznego Red Hat Linux. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą thomas it z zakresu licencji Red Hat Enterprise Linux. Thomas it jest autoryzowanym dystrybutorem produktów Red Hat, dzięki czemu zapewnia swoim klientom najwyższą jakość oferowanych usług, profesjonalne porady oraz wsparcie techniczne.

Spis treści: Red Hat Enterprise Linux – oprogramowanie dla profesjonalistów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.