12
Opublikowano 17 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Pakiety biurowe » Tworzenie plików PDF (program za darmo) – PDF Creator
 
 

Tworzenie plików PDF (program za darmo) – PDF Creator


PDF (Portable Document Format) to popularny format opracowany przez Adobe Systems Inc., w którym najczęściej zapisywane są tutoriale, faq, instrukcje obsługi itp. Mnóstwo elektronicznych publikacji zapisanych jest właśnie w tym formacie, dlatego że łatwo się korzysta z tego typu materiałów, zakładki, skalowanie treści w zależności od parametrów urządzenia przyczyniły się do rozpowszechnienia tego typu plików. Niestety PDF ma też wady, chodzi tu głównie o bezpieczeństwo plików, bo w wielu wypadkach istnieje możliwość edycji tych plików. Aby otworzyć PDF należy pobrać i zainstalować Adobe Acrobat Leader, który w wersji darmowej umożliwia tylko odczyt plików PDF. Za wersję pozwalającą tworzenie plików PDF musisz słono zapłacić, na szczęśnie istnieją aplikacje umożliwiające w prosty sposób stworzenie „pedefa” za darmo.

Pobierz i zainstaluj program PDFCreator. Umożliwi on konwersje dokumentu w formacie DOC na PDF. Aplikacja zainstaluje się w systemie jako wirtualna drukarka.

Pierwszym krokiem jaki powinieneś zrobić to zmiana interfejsu aplikacji. Uruchom aplikacje, poczym z menu górnego Lanuguage programu wybierz Polski. Możesz teraz przystąpić do konwersji pliku DOC na PDF.

Aby dokonać konwersji otwórz dokument z rozszerzeniem DOC, zleć jego wydruk z możliwością wyboru opcji zaawansowanych (Plik | Drukuj w Microsoft Word).
Następnie wskaż wirtualną drukarkę, którą zainstalował PDFCreator i kliknij na przycisk OK. Zostaniesz poproszony o wybór ścieżki, w której na zostać zapisany gotowy plik PDF.

konwersja do pdf, format pdf, pliki pdf, rozszerzenie pdf, PDF, drukowanie pdf, tworzenie pdf

Drukowanie pliku do PDF - sprytna metoda tworzenia dowolnego dokumentu w formacie pdf

Aplikacja jest dowodem na to, że aby być legalnym nie trzeba wydawać masy pieniędzy…

Spis treści: Tworzenie plików PDF (program za darmo) – PDF Creator

Słowa kluczowe: pdf zainstaluj

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.