0
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Własne okno przy przeglądaniu folderów
 
 

Własne okno przy przeglądaniu folderów


Wygody nigdy nie za wiele. Warto upraszczać sobie prace z systemem na wszystkie możliwe sposoby. Okno „Porada dnia” w Eksploratorze Windows nie jest zbytnio przydatne. Na szczęście istnieje możliwość zastąpienia go innym, dowolnym elementem.

Windows XP Porada dnia, widok Mój komputer, panele Windows

widok Mój komputer, podział na panele

  1. Uruchom Edytor Rejestru.
  2. Przejdź do klucza: [HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\
    {4D5C8C25-D075-11d0-B416-00C04FB90376}\Instance\InitPropertyBag]
    .
  3. Edytuj wartość ciągu o nazwie Url.Możesz tam wpisać np. ścieżkę do folderu zawierającego skróty do najczęściej uruchamianych aplikacji, bądź też coś innego.
porada dnia, windows xp, własne okno

Własny pasek w oknie Mój Komputer

My proponujemy podanie adresu do pliku, który będzie wyświetlał w miejscu Porady dnia aktualności z serwisu Tweaks.pl. Pobrany plik rozpakuj, a następnie podaj ścieżkę do niego w powyższej wartości np. C:\rss-tweaks.pl.html.
Pobierz plik

Spis treści: Własne okno przy przeglądaniu folderów

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.