23
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 7 » Poprawa wyglądu » Zmiana rozmiaru ikon na pulpicie
 
 

Zmiana rozmiaru ikon na pulpicie


Każdy nowy użytkownik, gdy uruchamia po raz pierwszy system Windows Vista czy Windows 7, ujrzy powiększone ikony na pulpicie. Jest to zabieg estetyczny ze strony Microsoftu.

Problem pojawia się z chwilą, gdy na pulpicie mamy coraz większą liczbę ikon. Aby je pomieścić należy zmniejszyć wszystkie ikony pulpitu. Aby tego dokonać, należy:

  1. Zaznaczyć kursorem wolną powierzchnię pulpitu (np.: kliknąć na tapecie)
  2. Teraz należy wcisnąć klawisz Ctrl i przesuwać rolkę w myszce.
  3. Gdy rolka przesuwana jest w dół (do siebie) ikony się pomniejszają, a gdy rolka jest przesuwana w górę to ikony się powiekszają.
  4. Gdy wybierzemy satysfakcjonujący nas rozmiar puszczamy klawisz Ctrl

Należy pamiętać, że tą metodę pomniejszania i powiększania ikon, możemy zastosować w każdym folderze a nie tylko na pulpicie.

wielkość ikon na pulpicie

zmiana wielkości ikon na pulpicie

Spis treści: Zmiana rozmiaru ikon na pulpicie

Słowa kluczowe: ikony na pulpit, jak zmniejszyć ikony na pulpicie, rozmiar ikon, jak zmniejszyć wielkość ikon na pulpicie, ikony komputerowe, jak zmniejszyć rozmiar ikon na pulpicie, jak zmniejszyć ikony na pulpicie windows 10, powiększanie ikon na pulpicie, jak powiększyć ikony na pulpicie, jak zmniejszyć wielkość ikon na pulpicie windows 7

Click to rate this post!
[Total: 36 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.