7
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Zmniejszenie fragmentacji plików FAT32 i NTFS
 
 

Zmniejszenie fragmentacji plików FAT32 i NTFSDzięki małej modyfikacji dokonanej w rejestrze, możesz usprawnić pracę dysku twardego, a wszystko za sprawą zmniejszenia fragmentacji plików. Można nakazać systemowi, aby podczas zapisu informacji na dysku wyszukiwał wolnej przestrzeni dyskowej o np. rozmiarze co najmniej 1MB (1024* dziesiętne) – co zmniejszy fragmentację plików. Z kolei bardzo małe wartości, mogą przyspieszyć dysk, na którym problem fragmentacji jest bardzo mały. Jeśli przeczytałeś szereg artykułów na Tweaks.pl, a w szczególności o konfiguracji dysku twardego to możesz spróbować zmniejszyć tą wartość.

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Przejdź do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem].
  3. Utwórz tam nową wartość typu DWORD o nazwie “ConfigFileAllocSize”.
  4. Kliknij dwa razy na wartość, która utworzyłeś i ustaw na 1024 lub 200 -w zależności od zastosowań komputera.

Jak zmniejszyć fragmentację plików,ConfigFileAllocSize

Spis treści: Zmniejszenie fragmentacji plików FAT32 i NTFS

[Głosów: 2   Average: 2.5/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.