0
Opublikowano 15 marca 2012 w Portal komputerowy » Różne artykuły » Oprogramowanie » Kaspersky Anti-Virus Personal recenzja
 
 

Kaspersky Anti-Virus Personal recenzjaARTYKUŁ ARCHIWALNY.Wbrew pozorom wybór aplikacji antywirusowej to nie łatwe zadanie.  Czy istnieje program antywirusowy, który sprosta naszym wymaganiom? Będzie skuteczny, i nie będzie obciążał systemu? Ten artykuł, a właściwie recenzja powstała po to, aby udowodnić Wam, że tak! W walce z plugawym robactwem pomoże nam Kaspersky Anti-Virus. Poniżej przedstawiliśmy opis i funkcje tej aplikacji w wersji Personal.

Pierwszym, co rzuca się w oczy, po pobraniu, instalacji i uruchomieniu aplikacji jest jej przejrzysty interfejs. Motywem przewodnim programistów było stworzenie prostego i schludnego wyglądu. Tradycyjne menu zastąpiono trzeba zakładkami – ochrona, ustawienia, pomoc. Pozostała, większa część interfejsu dzieli się na: mniejszą lewą stronę – nawigacyjną, większą prawą stronę – informacyjną. W części nawigacyjnej możemy, w zależności od zakładki w której się znajdujemy „zlecić” Kasperskiemu skanowanie, zmienić opcje programu, uzyskać pomoc. Prawa część objaśnia nam w dokładniejszy sposób umieszczone po lewej stronie odnośniki. Taki układ pozwala na bezproblemową obsługę programu.

Kaspersky Anti-Virus Personal

Zapoznajmy się trochę z opcjami konfiguracyjnymi aplikacji. Prawdziwy potencjał aplikacji jest na szczęście lub niestety (dla niektórych) „ukryty”. Otóż ogromne ilości opcji w takim programie mogą spowodować, że mniej zaawansowani użytkownicy po prostu się pogubią. Twórcy aplikacji zadbali o to, aby każda dostępna w aplikacji opcja była dokładnie opisana. Chęć dokonania zmiany, wyrażamy po przez kliknięcie odnośnik. Widzimy wtedy nowe okno, w którym możemy dokonać konfiguracji.

Najciekawsze opcje programu:
– możliwość wyboru poziomu ochrony – efektywność pracy aplikacji / wydajność systemu operacyjnego
– zarządzanie profilami – możemy zapisać aktualne ustawienia aplikacji do pliku, aby np. po sformatowaniu dysku i ponownej instalacji aplikacji je przywrócić.

Kaspersky Anti-Virus Personal

Przystąpmy do analizy tego, co najważniejsze w każdej aplikacji antywirusowej, a mianowicie o jej skuteczności. O wysokim poziomie skuteczności w zwalczaniu wirusów świadczą nagrody jakie otrzymała aplikacja, a między innymi:

Kaspersky Anti-Virus otrzymuje dwie kolejne, międzynarodowe nagrody;
Kaspersky Lab zwycięzcą konkursu na najlepszy produkt antywirusowy roku;
Kaspersky Anti-Virus zdobywa kolejne wyróżnienie magazynu Virus Bulletin;

Aktualizacje sygnatur wirusów są dostępne nawet co godzinę. W Internecie znajdziemy tysiące komentarzy zadowolonych z korzystania z aplikacji Kaspersky Anti-Virus użytkowników. Kaspersky Anti-Virus znakomicie radzi sobie z wirusami każdego typu (makrowirusami, wirusami skryptowymi itp.) Dodatkowo aplikacja chroni nas przed atakami sieciowymi.

W pełni automatyczna ochrona antywirusowa jest doskonała zarówno dla mniej zaawansowanych jak i dla obeznanych w oprogramowaniu użytkowników. Więcej informacji można znaleźć na polskiej stronie programu – http://kaspersky.pl/products.html?s=home&show=proddet&prodid=1.

Do poprawnej pracy pod Windows XP aplikacja wymaga:
• Microsoft Internet Explorer 5.5 SP2 lub nowszy
• Service Pack 1 lub nowszy
• Procesor Intel Pentium 300 MHz (lub kompatybilny)
• 128 MB pamięci RAM (zalecane więcej)
• 50 MB wolnego miejsca na dysku twardym

Cena za jedną licencje na 1 rok to 139 zł. Redakcja serwisu Tweaks.pl poleca program Kaspersky Anti-Virus!

Kaspersky Anti-Virus Personal

Spis treści: Kaspersky Anti-Virus Personal recenzja

[Głosów: 1   Average: 4/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.