Portal komputerowy » od 500 do 1000zł » NZXT H440 – test niezwykle intrygującej obudowy Midi tower

NZXT H440 – test niezwykle intrygującej obudowy Midi tower

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
14 total ratings

 

Zalety


+ wygląd (choć to kwestia gustu),
+ jakość wykonania,
+ fabrycznie wyciszona,
+ estetycznie wykonana komora zasilacza,
+ przyjazna dla systemów LC,
+ dużo miejsca na coolery CPU i karty graficzne,
+ okno,
+ delikatne podświetlenie,

Wady


- cena mogłaby być niższa,
- brak kontrolera obrotów


Kilka słów o teście

Mieliśmy już raz przyjemność obcowania ze sprzętem marki NZXT. Dokładniej mówiąc był to kompaktowy zestaw LC – Kraken X31. „Gotowiec” wywarł na nas bardzo dobre wrażenie. Ostatnio NZXT podesłało nam do testów obudowę oznaczoną modelem H440. W Polsce kosztuje ona około 600zł, więc niemało. Jak wypadnie w testach? Tego dowiemy się z recenzji.

1
Opublikowano 10 października 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

NZXT H440 – podsumowanie

NZXT H440 to obudowa klasy premium, która cechuje urzekającym wyglądem, bardzo dobrą jakością wykonania oraz przemyślaną konstrukcją. Duża ilość czarnego koloru bardzo ładnie łączy się z niewielką dawką jaskrawej czerwieni. Takie zestawienie barw w połączeniu z prostym designem wygląda świetnie. Blacha, z której wykonano obudowę jest twarda jak kamień, nie ugina się nawet przy bardzo dużym nacisku. Co ciekawe część śrubek zaprojektowano tak, by nie nie dało się ich wyciągnąć. Taki sprytny pomysł wyeliminował możliwość zgubienia jakiejś śrubki i być może oszczędzi nam niemałą ilość czasu. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca na kartę graficzną nie musimy (jak to jest w większości obudów) wymontowywać koszyka na dyski twarde, wystarczy wykręcić jedne sanki montażowe i gotowe. Zyskujemy dodatkowe miejsce na GPU, jednocześnie nie tracąc możliwości instalacji większej ilości dysków twardych. NZXT H440 to jedna z niewielu obudów z fabryczną „piwnicą”, czyli komorą na zasilacz. Zwykle takie rzeczy użytkownik wykonuje na własną rękę, a tutaj mamy wszystko estetycznie, schludnie wykonane. By lepiej wykorzystać dostępne w obudowie miejsce na komorze zasilacza można zainstalować dwa nośniki 2,5″np. dyski SSD. Kolejną zaletą jest wyposażenie obudowy w maty wygłuszające, co tylko potwierdza wysoką jakość wykonania produktu i duży nacisk na wyciszenie komponentów. NZXT H440 nadaje się do instalacji chłodzenia cieczą – umożliwia instalację aż dwóch chłodnic 360mm!  Ponadto testowana obudowa jest w stanie pomieścić bardzo długie karty graficzne (maks. 400mm po demontażu sanek HDD) oraz najwyższe coolery CPU (do 175-180mm). Największą wadą obudowy jest naszym zdaniem brak kontrolera obrotów. Według nas powinno być to standardem, zwłaszcza w tej półce cenowej. Z uwagi na brak zatok 5,25″ nie zamontujemy zewnętrznego kontrolera obrotów czy napędu DVD, więc wada jest dość znaczna.NZXT H440

Obudowa NZXT H440 ma naprawdę wiele zalet. Czy jednak warto ją kupić? Obecnie NZXT H440 możemy kupić za około 600zł. To bardzo dużo. Naszym zdaniem cena powinna być trochę niższa, by produkt stał się bardziej konkurencyjny. Obudowa jest jednak w sprzedaży w Polsce od niedawna, więc rynek niedługo powinien zweryfikować cenę i być może ją obniżyć.

 

NZXT H440 otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii jakość i kultura pracy.

jakośćkultura pracy

 

 

 

 

 

 

 

Sprzęt dostarczył:

NZXT H440 logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: NZXT H440 – test niezwykle intrygującej obudowy Midi tower

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


1 komentarz


  1.  
    Poseydon

    Wreszcie ktoś to wyraźnie napisał. Chcę tą obudowę, ale brakuje mi kontrolera obrotów, a 5,25 nie wpakuję. I teraz myśl człowieku czy kupić czy nie kupić. A może sięgnąć po Phanteksa???

Dodaj komentarz


(required)