Portal komputerowy » od 300 do 400zł » Recenzja SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

Recenzja SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
27 total ratings

 

Zalety


+ CENA !!!
+ Jakość wykonania
+ Trzy ciche wentylatory w zestawie w tym dwa podświetlane diodami LED
+ Bardzo przewiewna konstrukcja (możliwość montażu dodatkowych pięciu 120mm śmigieł)
+ Dużo miejsca dla kart graficznych i coolerów CPU
+ Beznarzędziowy montaż dysków HDD(3,5"), napędów optycznych i kart rozszerzeń
+ Bogaty panel I/O (2x USB 3.0, 2x USB 2.0, czytnik kart pamięci)
+ GENIALNY system umożliwiający ułożenie i schowanie okablowania
+ Wszechobecne filtry przeciwkurzowe
+ Otwór w tacce służący do montażu chłodzenia CPU z podcięciem na przewód EPS
+ Zatoka hot-swap na 2,5/3,5" dyski HDD/SSD
+ Akcesoria (opaski na rzep oraz przedłużka EPS 4/8pin)

Wady


- BRAK !


Kilka słów o teście

Podsumowanie i opinia SilentiumPC Gladius X80 Pure Black jest bardzo dobrze wykonaną i przewiewną konstrukcją, co jest jej największym atutem. Obudowa została wyposażona w  trzy ciche fabrycznie zamocowane wentylatory z możliwością montażu kolejnych pięciu, które jeszcze bardziej poprawią już i tak świetną przewiewność tej konstrukcji. Wygląd obudowy to oczywiście rzecz gustu, a X80 dzięki ostrym wykończeniom […]

1
Opublikowano 22 stycznia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie i opinia

SilentiumPC opinia o X80

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black jest bardzo dobrze wykonaną i przewiewną konstrukcją, co jest jej największym atutem. Obudowa została wyposażona w  trzy ciche fabrycznie zamocowane wentylatory z możliwością montażu kolejnych pięciu, które jeszcze bardziej poprawią już i tak świetną przewiewność tej konstrukcji.

Wygląd obudowy to oczywiście rzecz gustu, a X80 dzięki ostrym wykończeniom sprawia wrażenie agresywnego, co na pewno znajdzie swoich zwolenników. Dodatkowo możemy dokupić opcjonalny lewy panel z oknem, co spodoba się fanom moddingu komputerów.

W przedni panel obudowy został wbudowany kontroler obrotów na łącznie 6 wentylatorów. Dodatkowo na panelu znajdziemy przycisk odpowiedzialny za włączenie/wyłączenie podświetlenia, więc każdy będzie mógł dostosować wygląd do swoich potrzeb. Nie możemy zapomnieć o zatoce Hot – Swap na dyski 2,5/3,5″, dzięki której w bardzo łatwy i szybki sposób podłączymy kolejny nośnik danych do naszego komputera. Dodatkowym atutem jest bogaty zestaw złączy oraz miły dodatek w postaci czytnika kart pamięci.

System zarządzania okablowaniem jest GENIALNY. Mamy tu liczne otwory i  uchwyty do podwiązania i ułożenia okablowania. Sama tacka otrzymała listwę z zaczepami, oraz specjalne wytłoczenie, zapewniające nam więcej miejsca na aranżacje okablowania.

Obudowa została wyposażona w szybki i beznarzędziowy system montażu napędów optycznych, kart rozszerzeń, a także dysków 3,5″, co jest bardzo wygodne, ponieważ używanie śrubokręta podczas montażu zostało ograniczone do minimum.

Warto wspomnieć, że tacka montażowa posiada bardzo duży otwór służący do montażu chłodzenia na CPU bez konieczności wyciągania płyty głównej z obudowy, co jest przydatne przy montażu. Oczywiście producent nie zapomniał o miejscu do przeciągnięcia przewodu EPS 4/8pin oraz dodaje przedłużkę takiego kabla razem z obudową, więc jeśli ktoś posiada zasilacz z krótkimi przewodami nie powinien napotkać kłopotu podczas montażu.

Producent w recenzowanym przeze mnie produkcie przewidział otwory do wyprowadzenia węży od chłodzenia cieczą, co spodoba się entuzjastom posiadającym tego typu „zabawki”.

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black została wyposażona w filtry przeciwkurzowe we wszystkich potrzebnych miejscach (!), więc nasze podzespoły będą należycie chronione przed kurzem. Dodatkowo do każdego z nich możemy dostać się bez demontażu jakiejkolwiek części obudowy, co jest po prostu piękne.

SilentiumPC

Nie ukrywam, że konstrukcja SilentiumPC Gladius X80 Pure Black bardzo mi zaimponowała. Na siłę można byłoby się przyczepić do kolorowego przewodu od złączy USB 3.0 lub braku panelu z oknem w zestawie, no ale nie można być zanadto czepialskim^^ . Obudowa otrzymuje ocenę 5/5 oraz mogę ją polecić wszystkim tym, którzy szukają przewiewnej, funkcjonalnej, dobrze wykonanej obudowy, a także mają w portfelu około 350zł. Jestem pewien, że przy tak bardzo atrakcyjnej cenie oferowanej do możliwości każdy z zakupu Gladius X80 Pure Black w wykonaniu Polskiej firmy SilentiumPC będzie w 100% zadowolony.

Dodatkowo SilentiumPC Gladius X80 Pure Black otrzymuje wyróżnienie w kategorii cena/wydajność !

cena - wydajność

Podziękowania dla SilentiumPC za wypożyczenie obudowy Gladius X80 Pure Black.

logo

Spis treści: Recenzja SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


1 komentarz


 1.  
  Waldek
   
   
   
   
   

  No i teraz mam problem Enermax Ostrog White…, czy dopłacic do Gladiusa (gdyby ten jeszcze był biały…)??

Dodaj komentarz


(required)