Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » AOC AG352QCX – test 35″ ultrapanoramicznego monitora o odświeżaniu 200Hz

AOC AG352QCX – test 35″ ultrapanoramicznego monitora o odświeżaniu 200Hz

 

 
Opinia
 

Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
1 total rating

 

Zalety


+ogromna przestrzeń robocza,
+świetnie dobrany promień krzywizny,
+bogaty panel I/O,
+FreeSync,
+bogate dodatkowe wyposażenie,
+świetny kontrast,
+dobre odwzorowanie kolorów,
+podświetlenie,
+wbudowane głośniki

Wady


nie stwierdzono


Kilka słów o teście

Ostatnio otrzymaliśmy do testów interesujący gamingowy monitor marki AOC. Jest to sprzęt pełen nowinek technologicznych. Posiada zakrzywiony, ultrapanoramiczny ekran o odświeżaniu 200Hz, wspiera technologię FreeSync, a do tego wyposażono go w podświetlenie RGB. To jednak nie wszystkie jego atuty. Zapraszamy na test!

0
Opublikowano 7 sierpnia 2018 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Prezentacja monitora AOC Agon AG352QCX

Monitor dotarł do nas w gigantycznym opakowaniu. Do zestawu dołączono całkiem pokaźne dodatkowe wyposażenie. Składa się ono z przewodu HDMI, DVI, D-SUB, DisplayPort, jack, USB 3.0, śrubek montażowych, instrukcji obsługi, a także specjalnego pilota na USB. Jego rolę omówimy za moment. Wracając jednak do monitora trzeba przyznać, że po rozpakowaniu go zrobił na nas niemałe wrażenie. Jest ogromny. Naszym zdaniem wygląda on wręcz majestatycznie. Obudowa została wykonana z materiałów najwyższej klasy. Wszystko jest solidne, czuć to nawet po wadze konstrukcji – niecałe 12kg. Całe szczęście, że producent postawił na solidną stopkę z uchwytem. W przeciwnym razie jakiekolwiek manewrowanie wyświetlaczem byłoby zdecydowanie trudniejsze. Jej konstrukcja umożliwia regulację położenia ekranu w dowolnym wymiarze (no poza osią Z, ale nie ukrywajmy, to bez sensu :)). Tył testowanego monitora został wykonany z czarnego plastiku ze srebrnymi elementami. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy doczynienia z produktem dla graczy nie mogło obyć się bez podświetlenia RGB. Naszym zdaniem design monitora AOC Agon AG352QCX jest fenomenalny. Posiada on gamingowe wstawki, jednak są one, powiedzmy „w granicach tolerancji”. Gdy jest na to miejsce i czas może on legitymować się jako sprzęt dla graczy, jeśli jednak z jakiegoś powodu taki wygląd nie przystaje, to nic nie stoi na przeszkodzie by stał on się zwykłym, „cywilnym” produktem. Podświetlenie RGB w każdej chwili można wyłączyć, a stojak na słuchawki schować.

aoc agon ag352qcx wygląd monitora

aoc agon ag352qcx wygląd monitora aoc agon ag352qcx wygląd monitora aoc agon ag352qcx uchwyt aoc agon ag352qcx uchwyt aoc agon ag352qcx słuchawki

aoc agon ag352qcx pilot

aoc agon ag352qcx dodatkowe wyposażenie

Dodatkowe wyposażenie recenzowanego monitora, niestety brak przewodów audio, zaginęły w boju 😉

Panel wejść/wyjść jest bardzo bogaty. Mamy tutaj złącze zasilania, HDMI, DisplayPort, DVI-D, D-Sub, dwa porty USB 3.0 oraz złącza audio. Oznacza to tyle, że AOC dołącza do zestawu pełne okablowanie, użytkownik nie musi martwić się o brak jakiegoś przewodu. Zdecydowanie na plus.

Spis treści: AOC AG352QCX – test 35″ ultrapanoramicznego monitora o odświeżaniu 200Hz

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)