Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » AOC AG352QCX – test 35″ ultrapanoramicznego monitora o odświeżaniu 200Hz » Strona 3

AOC AG352QCX – test 35″ ultrapanoramicznego monitora o odświeżaniu 200Hz

 

 
Opinia
 

Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
2 total ratings

 

Zalety


+ogromna przestrzeń robocza,
+świetnie dobrany promień krzywizny,
+bogaty panel I/O,
+FreeSync,
+bogate dodatkowe wyposażenie,
+świetny kontrast,
+dobre odwzorowanie kolorów,
+podświetlenie,
+wbudowane głośniki

Wady


nie stwierdzono


Kilka słów o teście

Ostatnio otrzymaliśmy do testów interesujący gamingowy monitor marki AOC. Jest to sprzęt pełen nowinek technologicznych. Posiada zakrzywiony, ultrapanoramiczny ekran o odświeżaniu 200Hz, wspiera technologię FreeSync, a do tego wyposażono go w podświetlenie RGB. To jednak nie wszystkie jego atuty. Zapraszamy na test!

0
Opublikowano 7 sierpnia 2018 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Obraz – AOC Agon AG352QCX

Po pierwszym uruchomieniu reakcja każdej osoby była niemal taka sama – „ale kolos”. Trzeba przyznać, jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy. Aby ogarnąć monitor wzrokiem bez błądzenia po ekranie trzeba usiąść przynajmniej metr od monitora. Drugą rzeczą jaką zaobserwuje nowy użytkownik jest podświetlenie, które znajduje się w dwóch miejscach na monitorze. – znajdziemy je na dolnej krawędzi ramki wokół ekranu i na tylnej części obudowy. Na szczęście jego kolor i intensywność jest regulowana, jeśli ktoś jest przeciwny tego typu wynalazkom nic nie stoi na przeszkodzie by je całkowicie wyłączyć. Czas przejść do najważniejszego – jakości obrazu. Jeśli chodzi o ustawienia to wybraliśmy te, najbardziej zbliżone do wzorcowych.

aoc agon ag352qcx

aoc agon ag352qcx

Kolory zapierają dech w piersi, są niemal jak żywe, zdecydowanie na plus. Należy pamiętać, że matryce VA ustępują pod tym względem panelom IPS. Kąty widzenia ekranu również są bardzo dobre, jednak ten test jest powiedzmy „umiarkowanie potrzebny”, mało osób patrzy pod kątem na zakrzywiony ekran, jednak pro forma sprawdziliśmy zachowanie obrazu pod kątem. Co ciekawe zakrzywienie nie wpływa zbytnio na efekt rozlanego mleka, jest on delikatny.

aoc agon ag352qcx aoc agon ag352qcx aoc agon ag352qcx

Mocną stroną ekranów VA jest czerń. Trzeba przyznać, jest ona świetna! Ciemne sceny posiadają ogromną ilość szczegółów. Ze względu na wysoki kontrast prezentują się fenomenalnie. Widać, że panel jest najwyższej jakości. Obraz jest wręcz piękny i nie chce się wyłączać monitora, by móc dalej go podziwiać.

Wiemy już, że ekran zapewnia świetny obraz, a jak nadaje się do gier? Na początku sprawdziliśmy, czy monitor w ogóle jest w stanie pracować z deklarowanym odświeżaniem 200Hz. Musimy uczciwie przyznać, że jest. Później zajęliśmy się ghostingiem i inputlagiem. Na standardowych ustawieniach oba te zjawiska są niedokuczliwe. Można powiedzieć, że pomijalne. Mecz CS:GO rozegraliśmy z wielką przyjemnością. Różnica pomiędzy 144, a 200Hz jest zauważalna. Ruchy są wyraźnie płynniejsze, milsze dla oka. Ponadto teoretycznie szybciej widzimy to, co dzieje się w grze, a jak wiadomo w profesjonalnym e-sporcie każda milisekunda jest na miarę złota. Dla osoby na codzień korzystającej z ekranu 60Hz przejście na 200Hz można porównać do przesiadki z komunikacji miejskiej do Mercedesa klasy S – niebo, a ziemia. Zdecydowanie polecamy graczom, którzy swoje hobby traktują na poważnie.

aoc agon ag352qcx

Ghosting da się zauważyć. Pamiętajmy, że mamy tutaj doczynienia z ekranem VA. Jeśli komuś to jednak za bardzo przeszkadza menu udostępnia jednak opcje niwelowania tego defektu kosztem jakości obrazu. Coś za coś.

aoc agon ag352qcx

porównanie pola widzenia – 21:9, 16:9, 16:10, 4;3. Źródło

Testowany sprzęt za sprawą ogromnej, ultrapanoramicznej i zakrzywionej 35″ powierzchni roboczej świetnie nada się zarówno do multimediów, jak i pracy biurowej. Proporcje ekranu 21:9 umożliwiają wygodne korzystanie np. z dwóch okienek przeglądarki jednocześnie

aoc agon ag352qcx

Monitor wyposażono w podświetlenie RGB. Można wybrać pomiędzy czerwonym, zielonym i niebieskim, niestety odcienie nie mieszają się, możemy wybrać JEDNĄ z trzech barw, dlatego użycie słowa RGB jest tutaj lekko naciągnięte. Podświetlana jest dolna ramka i tylne „skrzydła”. Jeśli ktoś uzna to za bezsens nic nie stoi na przeszkodzie by zmniejszyć intensywność światła, bądź całkowicie je wyłączyć.

Menu OSD możemy obsługiwać na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest przycisk na monitorze. Daje nam on dostęp do podstawowych funkcji takich jak podświetlenie, wybór wejścia, czy w końcu „podkręcanie obrazu”.

Drugim sposobem, bardziej zaawansowanym jest skorzystanie z dołączonego do zestawu pilota. Tym sposobem uzyksujemy pełny dostęp do opcji związanych ze sterowaniem obrazem – takie jak gamma, zmniejszanie opóźnienia wejścia, regulacja ghostingu, kontrastu bądź jasności.


<

Spis treści: AOC AG352QCX – test 35″ ultrapanoramicznego monitora o odświeżaniu 200Hz

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)