Polecane
 

Portal komputerowy » Monitory » Sprzęt komputerowy » Philips 272P4QPJKEB – test 27 calowego monitora 2K z matrycą PLS

Philips 272P4QPJKEB – test 27 calowego monitora 2K z matrycą PLS

 

 
Opinia
 

Producent:
 
Cena: , ,
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
26 total ratings

 

Zalety


+ matryca PLS o doskonałych kątach widzenia + rozbudowana ergonomia + rozdzielczość 2560x1440 + funkcja auto pivot + jakość wykonania + wbudowana kamerka internetowa oraz głośniki + wbudowane porty USB 3.0 + możliwość konfiguracji z poziomu komputera + energooszczędność + możliwość podłączenia dwóch źródeł obrazu + ciekawe wzornictwo + doskonała jakość materiałów i wykonania + ergonomiczna podstawka i prosty system zarządzania kablami + minimalnie widoczny efekt odbicia w ekranie

Wady


- czas reakcji matrycy - równomierność luminacji - duża liczba bezużytecznych trybów SmartImage - niepodświetlone menu OSD - mimo matowej matrycy odbicia w ekranie wciąż wystepują


Kilka słów o teście

Philips 272P4QPJKEB to monitor z wyższej półki, charakteryzujący się do tego wysoką rozdzielczością 2K (2560×1440 pikseli) i zastosowaniem matrycy PLS.

0
Opublikowano 17 września 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Philips 272P4QPJKEB – budowa i wyposażenie

W zestawie z monitorem otrzymaliśmy następujące przewody: Display Port, DVI Dual Link, i PC Audio.


Philips 272P4QPJKEB opakowanie

Philips 272P4QPJKEB wyposażenie pudła

Pierwsze spojrzenia na monitor i już widzimy iż prezentuje się on bardzo elegancko. Na przodzie obudowy zastosowano matową powierzchnię matrycy PLS (Plane to Line Switching) o wymiarze roboczym: 60×34 cm, dzięki której nie uświadczymy odcisków palców. Niemniej nie jest tak do końca, o czym opiszemy w dalszej części artykułu. Tył monitora wyróżnia masywna i pewnie trzymająca urządzenie stopka. Producent chwali sobie też opcję MultiView, odpowiedzialną za wyświetlanie na jednym ekranie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł sygnału – bez strat w jakości czy ostrości.

Philips 272P4QPJKEB matryca

Philips 272P4QPJKEB front

Philips 272P4QPJKEB tył monitora

Umiejscowienie włącznika oraz blokady Kensington z tyłu obudowy monitora wygląda następująco:

Philips 272P4QPJKEB włącznik monitora

Philips 272P4QPJKEB kensigton key

Ramka ekranu zastosowana do budowy cechuje się szerokością około 2 cm. Boki mają odpowiednio: 2,5 cm u góry oraz 4 cm na dole. Dolna część ramki jest przedzielona w połowie. Wąska rama jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli przy pracy z komputerem nosisz okulary dwuogniskowe, trójogniskowe lub okulary ze szkłami progresywnymi. Ponadto ludzie o różnym wzroście mogą używać tego monitora pod wybranym kątem i na wybranej wysokości, co pomaga zmniejszyć zmęczenie i niewygodę.

Philips 272P4QPJKEB górna ramka

Philips 272P4QPJKEB tylna faktura obudowy

W środkowej części umieszczono srebrne logo producenta. Nieco poniżej znajdują się dwa czujniki PowerSensor. Zwraca uwagę tylna faktura plastiku. Nie jest ona jednolicie płaska tylko jakby chropowata. Jakość samych plastików to najwyższa półka. Technologia PowerSensor działa niczym czujnik obecności, który nadaje i odbiera nieszkodliwe sygnały podczerwieni w celu określenia obecności użytkownika w pomieszczeniu i automatycznie obniża poziom jasności wyświetlacza monitora, gdy ten odchodzi od biurka. To pozwala zmniejszyć koszty zużycia energii o nawet 80% i jednocześnie wydłużyć okres eksploatacji monitora. Więcej o technologii tutaj.

Philips 272P4QPJKEB Power Sensor

Podstawka użyta do budowy monitora, jest przytwierdzana w oparciu o mechanizm zatrzaskowy, który można zwolnić za pomocą przycisku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, nie wymaga bowiem korzystania z dodatkowych narzędzi.

Philips 272P4QPJKEB VESA100

Philips 272P4QPJKEB stopka 4Philips 272P4QPJKEB stopka 2Philips 272P4QPJKEB stopka 3 Philips 272P4QPJKEB stopka 5 Philips 272P4QPJKEB stopka
Philips zaznacza obecność podstawy SmartErgoBase. Jej zadaniem jest ułatwienie regulacji wysokości i dostosowania optymalnego kąta widzenia (po 178 stopni w pionie i poziomie). Podstawka monitora została wykonana bardzo solidnie. Obracanie ekranu nie wpływa na obniżenie jego stabilności. Pozycję ekranu można regulować w kilku płaszczyznach: w lewo i prawo o 65 stopni, do przodu o 5 stopni i do tyłu o 20 stopni. Poza tym można regulować jego wysokość w zakresie 15 cm góra-dół. Testowany monitor Philips dysponuje również funkcją pivot umożliwiającą jego obrócenie o 90 stopni.

Philips 272P4QPJKEB odchylenie Philips 272P4QPJKEB odchylenie 2 Philips 272P4QPJKEB odchylenie 3

 

menu osd

Dwa wbudowane głośniki stereofoniczne o mocy 2 Wat w zupełności nadają się do pracy biurowej. Oczywiście obejrzeć film czy posłuchać muzyki możemy, ale nie nastawiajmy się na głębokie basy czy wysokie tony. Z kolei wbudowana kamerka 2 Mpx bardzo dobrze nada się do komunikatora Skype. Jakość rozmów z wbudowanych głośników jest zadowalająca.

Philips 272P4QPJKEB kamerka skype Philips 272P4QPJKEB wejście słuchawkowe 2 Philips 272P4QPJKEB wejście słuchawkowe

Monitor udostępnia z tyłu aż 4 wejścia USB 3.0, w tym jedno jest typu B, które pozwala na korzystanie z wbudowanej kamerki internetowej. Złącze te znajdziemy po lewej stronie monitora.

Philips 272P4QPJKEB złącza USB

Dwa porty HDMI, jedno DVI, i dwa Display Port to komplet wejść-wyjść tylnego panelu. Większość złącz skierowano w dół, dlatego w takiej sytuacji, bez problemu monitor wygodnie powiesimy na ścianie lub zamontujemy na dedykowanym uchwycie w standardzie VESA 100 x 100.

Philips 272P4QPJKEB tylne wejścia sygnałowe

Spis treści: Philips 272P4QPJKEB – test 27 calowego monitora 2K z matrycą PLS

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)