Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Karty graficzne » Recenzja ASUS R9 290X DirectCU II OC – potwór na smyczy!

Recenzja ASUS R9 290X DirectCU II OC – potwór na smyczy!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
10 total ratings

 

Zalety


+wydajność
+opłacalny w swojej klasie
+niezła kultura pracy
+obsługa Mantle i AMD TrueAudio
+4GB pamięci VRAM (do rozdzielczości rzędu 4K)

Wady


-pobór prądu i podkręcanie (chociaż to nie wina ASUSa)


Kilka słów o teście

Test najwydajniejszej karty graficznej od „czerwonych”. Czy R9 290X sobie poradzi? A może jednak okaże się kompromitacją? Czy dobrze go wyceniono? Czas pokaże.

1
Opublikowano 25 maja 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Czy ASUSowi udało się poprawić referencyjny układ AMD? Naszym zdaniem – TAK! Autorski system chłodzenia DirectCU II wyeliminował dwie największe wady R9 290X: bardzo wysoka temperatury pracy i głośność. Niestety nie udało się zmniejszyć poboru energii, ale nie oszukujmy się, ASUS nie miał w tej sprawie nic do gadania. Wydajność R9 290X to pierwsza klasa, karta zajmuje jedne z najwyższych miejsc na wykresach. Możliwości przyspieszenia tej karty są, krótko mówiąc: słabe. Choć nadal nie jest to wina ASUSa, widać, że AMD wyżyłowało tę kartę do granic możliwości. Czy za 1650zł warto kupić tą kartę? To dość sporna kwestia, bowiem za 100zł więcej możemy dostać GTX 780 GHz Edition, który nie potrzebuje aż tyle prądu i lepiej się podkręca. Co wybrać? W tym przypadku raczej powinny zdecydować nasze finanse. Podsumowując, karta otrzyma od nas ocenę 4/5 oraz rekomendację w kategorii wydajność i kultura pracy.

Kultura pracywydajność

Sprzęt do testów dostarczył:

Asus_logo

Dziękujemy!

Spis treści: Recenzja ASUS R9 290X DirectCU II OC – potwór na smyczy!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


1 komentarz


  1.  
    osirko

    Z takim chłodzeniem (plus jeszcze digi+ przy zasilaniu) to faktycznie można myśleć o OC i biciu rekordów w osiągach. Ciekawe jak to współpracuje z płytami z ROG.

Dodaj komentarz


(required)