Polecane
 

Portal komputerowy » Chłodzenie i modding » Sprzęt komputerowy » SilverStone FW181 oraz FM182 – test dwóch wentylatorów 180mm!

SilverStone FW181 oraz FM182 – test dwóch wentylatorów 180mm!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
7 total ratings

 

Zalety


+możliwość uzyskania większego przepływu powietrza przy mniejszej głośności
+dobre wyposażenie (w obu przypadkach)

Wady


-brak istotnych


Kilka słów o teście

Na forach komputerowych często można spotkać się z opinią, że zawsze lepiej kupić większy wentylator. Użytkownicy argumentują to tym, że większy wentylator jest w stanie tłoczyć więcej powietrza generując przy tym niższy hałas. Idąc tym tokiem myślenia postanowiliśmy rzucić okiem na dwa duże, bo aż 180mm wentylatory! Zapraszamy!

0
Opublikowano 21 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy głośności

Do mierzenia poziomu głośności posłużył nam sonometr UNI-T UT-352. Charakterystykę pomiaru sonometru ustawiliśmy na „A” (sonometr będzie wyświetlał tylko te dźwięki, które jest w stanie usłyszeć nasze ucho, czyli z przedziału 20Hz – 20 kHz*). Czas próbkowania postanowiliśmy zostawić na wartości FAST, przez co sonometr będzie odświeżał pomiar co 125ms. W zależności od testu odległość sondy sonometru od łopatek wentylatora wynosiła 30cm (symulacja pracy w obudowie) oraz 2mm (symulacja pracy na radiatorze). Poziom tła to około 30-32dB(A)

Unit UT352 sonometr Tweaks.pl

test głośności wentylatorów silverstone noctua aab silentiumpc głośność 35cm za wentylatorem 12V 7V 5V

Kliknij na wykres by go powiększyć!

Oba testowane dziś wentylatory na 12V są głośne, aczkolwiek tak jest w przypadku większości konstrukcji. Po zejściu do 7V wszystko powinno być już w porządku.

Spis treści: SilverStone FW181 oraz FM182 – test dwóch wentylatorów 180mm!


Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)