Polecane
 

Portal komputerowy » Chłodzenie i modding » Sprzęt komputerowy » SilverStone FW181 oraz FM182 – test dwóch wentylatorów 180mm!

SilverStone FW181 oraz FM182 – test dwóch wentylatorów 180mm!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
7 total ratings

 

Zalety


+możliwość uzyskania większego przepływu powietrza przy mniejszej głośności
+dobre wyposażenie (w obu przypadkach)

Wady


-brak istotnych


Kilka słów o teście

Na forach komputerowych często można spotkać się z opinią, że zawsze lepiej kupić większy wentylator. Użytkownicy argumentują to tym, że większy wentylator jest w stanie tłoczyć więcej powietrza generując przy tym niższy hałas. Idąc tym tokiem myślenia postanowiliśmy rzucić okiem na dwa duże, bo aż 180mm wentylatory! Zapraszamy!

0
Opublikowano 21 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Dzisiaj na warsztat wzięliśmy dwa duże wentylatory – o średnicy 180mm. Jest to bardzo rzadki format „śmigieł”, ale pamiętajmy, że na rynku jest kilka obudów wpierających takie konstrukcje (np. Enermax Fulmo Advanced). Jeśli zaś chodzi o testowane wentylatory, to możemy powiedzieć, że są to całkiem niezłe konstrukcje. Oferują duży przepływ powietrza (wszystko wyjaśniliśmy dokładnie na poprzedniej stronie), a przy tym po lekkiej redukcji obrotów są stosunkowo ciche. Mieliśmy lekkie wątpliwości do co ceny – 79 zł to dużo za jak na wentylator, jest to pułap
„śmigieł” Noctua. Jednak należy wziąć pod uwagę też to, że obcujemy ze znacznie większymi konstrukcjami niż te oferowane przez wspomnianego producenta (który oferuje głównie 120 i 140mm). Więc uznaliśmy, że cena jest do przyjęcia, może nie jest szczególnie atrakcyjna, ale na pewno nie jest ona wyssana z palca. Dlatego zdecydowaliśmy się przyznać wentylatorom SilverStone FW181 oraz SilverStone FM182 ocenę 4,5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała wydajność.

wydajność

Sprzęt do testów dostarczył:

SilverStone logo

 

Spis treści: SilverStone FW181 oraz FM182 – test dwóch wentylatorów 180mm!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)