Polecane
 

Portal komputerowy » Sony Xperia X Performance – test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta! » Strona 5

Sony Xperia X Performance – test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
4 total ratings

 

Zalety


+wysoka wydajność,
+elegancki wygląd,
+wysoka jakość wykonania,
+certyfikat IP65/IP68,
+sprawnie działający czytnik linii papilarnych,
+slot kart micro SD,
+bardzo dobry ekran,

Wady


-brak obsługi ładowania indukcyjnego,
-brak radia FM,
-gdzie się podziało nagrywanie filmów w 4K?


Kilka słów o teście

Nowa rodzina Xperia X składa się aktualnie z czterech modeli. Jest to Xperia X, Xperia X Compact, Xperia XA oraz Xperia X Performance. Na warsztat postanowiliśmy wziąć najwydajniejszy z nich – model Xperia X Performance. Jak najnowszy produkt Sony wypadnie w testach? Przekonamy się.

0
Opublikowano 3 listopada 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Sony Xperia X Performance – wydajność

Wydajność jest głównym aspektem wyróżniającym testowaną Xperie na tle innych smartfonów tego producenta. „Pod maską” znajdziemy czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 taktowany zegarem 2,2GHz. Za renderowanie obrazu odpowiada GPU Adreno 530. Bolączką poprzedniej generacji flagowców (mowa tutaj o słuchawkach opartych o SoC Snapdragon 810) było przegrzewanie się. Konstrukcje Sony wypadły jednak na tym polu całkiem nieźle, a to wszystko dzięki zastosowaniu ciepłowodów.

 Xperia Z3 Heat Pipe 640x426 Sony Xperia X Performance   test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta!

Ciepłowody Xperii Z5, zdjęcie za xperiablog.net

Niestety nie znaleźliśmy informacji o użyciu ich w Xperii X Performance, ale jednak możemy stwierdzić, że wydajność utrzymywana jest na całkiem niezłym, choć niestałym poziomie. Nasz test polegał na pobraniu aplikacji AnTuTu benchmark i wykonaniu 6 prób, jedna po drugiej. Wydajność spada o około 10%, jednak w ostatnim teście widać, że wynik zaczyna delikatnie wzrastać. Ilość punktów w kolejnych próbach prezentujemy poniżej.

AnTuTu Benchmark punkty w kolejnych próbach sony xperia x performance

Jeśli chodzi o wydajność w aplikacjach użytkowych to trzeba powiedzieć, że Xperia X Performance radzi sobie bardzo dobrze. Przeprowadziliśmy test w kilku bardzo wymagających grach. Na pierwszy ogień poszło GTA San Andreas. Postanowiliśmy nie bawić się w półśrodki i od razu ustawiliśmy ustawienia obrazu na najwyższe. Gra działała płynnie, od czasu do czasu (lub przy zmianie stacji radiowej) było widać lekkie spadki w płynności animacji, jednak w żadnym przypadku nie przeszkadza to w rozgrywce.

Sony Xperia X Performance GTA San Andreas

Pod lupę wzięliśmy także GTA Vice City – klasyk. Gra na ogół była płynna, a spadki kl/s. zdarzały się rzadziej niż w przypadku GTA San Andreas.

Sony Xperia X Performance GTA Vice City

Kolejną grą, której zdecydowaliśmy się przyjrzeć było Real Racing 3. Tutaj spadków płynności animacji nie było wcale. Poziom FPS oscylował w granicach 40-60.

Sony Xperia X Performance Real Racing 3 Sony Xperia X Performance Real Racing 3 Sony Xperia X Performance Real Racing 3

Spis treści: Sony Xperia X Performance – test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)