7
Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Usuwanie Windows Messenger 14 marca 2012
 
 

Usuwanie Windows MessengerWindows Messenger to aplikacja do komunikowania się przez Internet standardowo dołączona do systemu Windows XP. Messenger korzysta z własnego protokołu komunikacji, dlatego jeśli posiadasz Gadu-Gadu możesz usunąć ten program. Domyślnie program uruchamia się bez naszej zgody za każdym uruchomieniem Windows i nie jest możliwe jego odinstalowanie! Są jednak sposoby na pozbycie się tego uciążliwego komunikatora:

  1. Aby usunąć program musisz edytować plik sysoc.inf. Znajduje się on w folderze C:\WINDOWS\inf (folder ukryty).
  2. Edytuj plik w następujący sposób:
    Znajdź linijkę:
    msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7 i usuń z niej tekst: hideTeraz możesz przejść do Dodaj lub usuń programy | Dodaj/Usuń składniki systemu Windows i usunąć program Windows Messanger.

Istnieje możliwość skasowania tego programu w prostszy sposób jednak nie zawsze metoda ta działa.

Kliknij Start | Uruchom i W pole otwórz wpisz RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %SystemRoot%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove lub RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Słowa kluczowe: usuwanie messengera, co to jest windows messenger, usuwanie windows messenger, windows live messenger odinstalowanie, usuwanie messengeta prestigio, usuwanie messengera\, odinstalowanie messengera, messenger w telefonie jak si, jak wyaczyć windows messenger xp, Jak usunac z windowsa XP Windows Live Messenger

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (40 votes cast)
Usuwanie Windows Messenger, 10.0 out of 10 based on 40 ratings


makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.