5
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Wyłączenie autododtwarzania płyt
 
 

Wyłączenie autododtwarzania płytCo zrobić, aby pozbyć się autoodtwarzania płyt CD/DVD? Funkcja ta zostaje uruchomiona zaraz po włożeniu płyty do napędu i jeśli nie znajdzie się na niej wpis Autorun to wyszukuje zawartość płyty pod kątem znajdujących się plików i na tej podstawie wyświetla najodpowiedniejszy program do przeglądania zawartości. W rzeczywistości jeśli płyta nie ma Autostartu i znajduje się w niej duża ilość plików i folderów program może spokojnie zablokować napęd na kilka minut, próbując zaindeksować wszystkie informacje na niej zamieszczone. W systemie Windows XP Professional istnieje prosty sposób na wyłączenie tej funkcji:

  1. Wydajemy komendę Start > Uruchom > gpedit.msc.
  2. Tam przechodzimy do gałęzi Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > System
  3. Odnajdujemy opcję Wyłącz funkcję Autoodtwarzanie. Klikamy na nią dwukrotnie i ustawiamy wartość Włączone

Jeśli jesteś posiadaczem Windows XP w wersji Home możesz to zrobić wykorzystując rejestr systemu:

  1. Uruchom Edytor Rejestru
  2. Przejdź do klicza: HU\.Default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
  3. Zmodyfikuj wartość: NoDriveTypeAutoRun i nadaj jej wartość: B5 00 00 00. Aby przywrócić poprzednie ustawienia wpisz: 95 00 00 00.
  4. Od tej pory automatyczne odtwarzanie płyty będzie działało tylko dla płyt Audio.
Spis treści: Wyłączenie autododtwarzania płyt

[Głosów: 1   Average: 4/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.