0
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Inne » Nintendo WII » Aktualizacja konsoli WII
 
 

Aktualizacja konsoli WII

WII update, aktualizacja WII, wersja WII
WII update, aktualizacja WII, wersja WII

Zalecana jest aktualizacja WII do wersji oprogramowania 4.2 poprzez softmod. Wersja 4.3(najnowsza) nie wnosi zbyt wiele użytecznych usprawnień, poza możliwością korzystania z kamerki i mikrofonu WII, za to usuwa softmod, jeśli takowy został zainstalowany i znacznie utrudnia modyfikowanie konsoli. Wiele gier do swojego działania wymaga WII w wersji minimum 4.0, w przeciwnym wypadku wykona aktualizację całego menu konsoli. Czasem dokonywana jest aktualizacja tylko części oprogramowania tzw. IOS.

WII update, aktualizacja WII, wersja WII

Aktualizacja WII, prawda że komunikat o dostępności nowej wersji WII brzmi groźnie?

Poniżej przedstawiono wersje WII i najważniejsze zmiany poczynione w stosunku do starszych wersji oprogramowania konsol:

  • Nintendo WII 4.0  – usuwa softmod ze starszych wersji konsoli, umożliwia instalację gier i kanałów z WII shopu na karcie pamięci SD, dzięki temu oszczędzamy pamięć dostępną dla konsoli, w tym zapisów stanu gier. Ponadto wersja 4.0 umożliwia wykorzystanie kart SDHC o rozszerzonej pojemności. Niestety taka karta całkowicie nie nadaje się do softmodu.
  • Nintendo WII 4.1 – posiada wiele poprawek, w tym kilka krytycznych, które powodowały zawieszanie się niektórych gier do WII (The Conduit czy Wii Sports Resort). Również usuwa softmod ze starszej wersji konsoli.
  • Nintendo WII 4.2  – nie tylko poprawia działanie konsoli WII, ale oczywiście ma za zadanie usunięcie softmodu z konsoli. Jak się potem okazało jest to jedna z najlepszych wersji do wykonania nowej instrukcji softmodu dla niemodyfikowanych wcześniej konsol.
  • Nintendo WII 4.3  – ponownie usuwa softmod z poprzednich wersji konsol, błędy w oprogramowaniu pozwalające wgranie softmodu oraz wprowadza obsługę kamery USB.

Począwszy od wersji 3.2 menu WII każda kolejna wersja oprócz wprowadzania poprawek i nowych funkcji dla konsoli usuwa softmod. Zazwyczaj wystarczy ponowne zainstalowanie softmodu w nowej wersji(dedykowana wersja), niestety od menu w 4.3 proces instalacji softmodu stał się zbyt skomplikowany (wymaga posiadania gry Lego Adventure lub Yo-Gi-Ohh).

Aby móc korzystać ze sklepu WII należy posiadać najnowszą wersję oprogramowania menu WII. Sposób jak można uruchomić sklep na starszych wersjach konsoli został opisany w poradniku: softmod WII.

Dla posiadaczy konsol z wbudowaną wersją 4.1 i wyższą nie jest możliwa zmiana oprogramowania w dół (downgrade WII).

Spis treści: Aktualizacja konsoli WII

Click to rate this post!
[Total: 20 Average: 3.1]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.