0
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Inne » Nintendo WII » Jak zabezpieczyć konsolę przed aktualizacją z Internetu
 
 

Jak zabezpieczyć konsolę przed aktualizacją z Internetu

update Nintendo WII
update Nintendo WII

Najpopularniejszym problemem w użytkowaniu konsoli jest przypadkowe wgranie nieodpowiedniej wersji oprogramowania. Dzieje się tak w wypadku, gdy uruchomiamy grę przeznaczoną dla innego regionu niż pozwala na to wersja konsoli. Niektóre gry przed uruchomieniem wymagają aktualizacji oprogramowania WII co w przypadku nieodpowiedniej wersji konsoli grozi brickiem (uszkodzeniem oprogramowania konsoli). Jedynym zabezpieczeniem przed przypadkowym uszkodzeniem konsoli poprzez gry jest instalacja softmodu i wyłączenie blokady regionu w programie na przykład: priiloader.

Innym problemem dość popularnym jest przegrzewanie się konsoli w trybie bezczynności. Jeśli po wyłączeniu konsoli zamiast czerwonej diody na panelu urządzeniu widzimy pomarańczową to znaczy, że urządzenie pracuje w trybie stand-by. Wyłączenie tej opcji jest możliwe z poziomu ustawień konsoli WII, w tym celu:

  1. Klikamy na ikonę przycisku ze „śrubką”.
  2. Wybieramy WII Settings.
  3. Szukamy opcji:  WiiConnect24 i klikamy na Disabled.
update Nintendo WII

Komunikat informujący o potrzebie aktualizacji konsoli WII

Spis treści: Jak zabezpieczyć konsolę przed aktualizacją z Internetu

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.