32
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Automatyczne zamykanie programów i usług
 
 

Automatyczne zamykanie programów i usług

zamykanie Windows, powolne zamykanie Windows, Windows przymula
zamykanie Windows, powolne zamykanie Windows, Windows przymula

System Windows XP oraz jego starszy brat Windows 2000 swoją niezawodność zawdzięczają dzięki innymi podziałowi aplikacji w zależności od zadań jakie mają wykonywać w systemie. Taki zbiór aplikacji odpowiedzialnych za działanie poszczególnych elementów systemu to Usługa.

zamykanie Windows, powolne zamykanie Windows, Windows przymula

Zamykanie Windows nie musi trwać nieskończoność

Ze względu na zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa, aplikacje i usługi są szczególnie traktowane przez Windows. Gdy chcemy zamknąć system, Windows czeka określony czas nim „zabije” program czy usługę. Potrafi to znacznie wydłużyć czas zamykania systemu tym bardziej, że standardowo wraz ze startem Windows uruchomianych jest bardzo dużo tego typu aplikacji. Nowoczesne komputery o szybkiej pamięci RAM pozwalają ograniczyć do minimum opóźnienia w obsłudze programu, dlatego też można pokusić się o zmniejszenie ilości czasu potrzebnego na zamknięcie aplikacji. Pozwoli to przyspieszyć zamykanie Windows XP! Do dzieła:

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Otwórz klucz [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop].
  3. Znajdującą się wartość „WaitToKillAppTimeout” zmodyfikuj na 100.
  4. Teraz wartość o nazwie „WaitToKillServiceTimeout”, która znajduje się w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]. Tą wartość także ustaw na 100].
  5. Uruchom ponownie komputer.

Teraz programy i usługi będą zatrzymane przy zamykaniu Windows po ułamku sekundy. Czasami może to spowodować niestabilność systemu, dlatego też dla osób którym powyższe zmiany przyniosły niepożądany skutek proponuję optymalne ustawienie powyższych wartości na 2000.

Spis treści: Automatyczne zamykanie programów i usług

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.