3
Opublikowano 13 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Automatycznie rozłączanie z Internetem po ustalonym czasie
 
 

Automatycznie rozłączanie z Internetem po ustalonym czasie


W tej poradzie dowiesz się jak skorzystać z możliwości przerwania połączenia Dial-up po ustalonym czasie. Będzie Ci to szczególnie przydatne, gdy korzystasz z modemu i płacisz za czas połączenia.

  1. Otwórz Notatnik.
  2. Wpisz do nowego pliku tekstowego komendę, która będzie rozłączała połączenie – rundll32 iedkcs32.dll,CloseRASConnections.
    Zapisz ten plik jako plik wsadowy z rozszerzeniem bat np. disconnect.bat .
  3. Utwórz teraz panel Zaplanowane zadania (Start | Uruchom | control schedtasks).
  4. W nowym oknie które zobaczysz kliknij na ikonę Dodaj zaplanowane zadanie.
  5. Teraz postępuj zgodnie z podpowiedziami kreatora – kliknij na przycisk przeglądaj i wskaż ścieżkę do otworzonego wcześniej pliku disconnect.bat, wprowadź nazwę zadania i częstotliwość jego wykonywania, podaj dokładną godzinę o której połączenie będzie rozłączane, nazwę użytkownika i jego hasło, po czym kliknij na przycisk Zakończ.
kreator zaplanowanych zadań

kreator zaplanowanych zadań systemu Windows XP

Spis treści: Automatycznie rozłączanie z Internetem po ustalonym czasie

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.