Portal komputerowy » dyski SSD » WD Black² Dual Drive – test hybrydy SSD i HDD » Strona 5

WD Black² Dual Drive – test hybrydy SSD i HDD

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj: ,
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


+jedyne takie rozwiązanie na rynku
+łączy zalety HDD i SSD
+aż 5 lat gwarancji
+szybki HDD i SSD
+cichy

Wady


-cena


Kilka słów o teście

W desktopowych komputerach osobistych miejsca na dyski mamy bardzo dużo, więc dołożenie kolejnego nośnika danych nie stanowi żadnego problemu Co jeśli jednak posiadamy mini-PC lub laptopa, w którym znajduje się tylko jedno miejsce na dysk? Do tej pory mieliśmy cztery wyjścia. Pierwsze: kupujemy HDD, drugie: kupujemy SSD i ograniczamy zapotrzebowanie na miejsce na dysku, trzecie: kupujemy SSHD oraz czwarte wydajemy astronomiczną sumę na dysk 256-512GB SSD. Firma WD postanowiła dać konsumentom jeszcze jedno wyjście – hybrydę 120GB SSD i 1TB HDD w jednym opakowaniu, czyli WD Black² Dual Drive, którego otrzymaliśmy do testów. Zapraszamy!

0
Opublikowano 2 marca 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

WD Black² Dual Drive to bardzo interesująca hybryda, która wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań. W tym przypadku producent dał użytkownikowi wolną rękę – dzieląc powierzchnię na SSD i HDD, dzięki temu możemy sami zadecydować o tym, co będzie się uruchamiać szybciej, a co wolniej. Zamontowany SSD w porównaniu do dzisiejszych konstrukcji nie jest demonem wydajności, ale mimo wszystko bez stopera w ręku różnica pomiędzy tym w  WD Black² Dual Drive, a np. Crucialem MX100 będzie niezauważalna, a co ważniejsze w porównaniu do „twardziela” komfort pracy będzie zdecydowanie wyższy. HDD w tym wypadku miał służyć wyłącznie jako magazyn na dane, ale uwaga! jest on dość szybki – jego osiągi porównywalne są z dyskami 3,5″. Producent udziela na swój nośnik 5 lat gwarancji – to bardzo długi okres, więc nie ma co się martwić, że wyrzucimy pieniądze w błoto. Ostatnią kwestią, jaką chcieliśmy omówić jest cena. Na dzień dzisiejszy WD Black² Dual Drive możemy zakupić w sklepach za około 950zł. W tej cenie możemy także kupić znacznie wydajniejszego np. Samsunga 850 Pro w wersji 256GB (10 lat gwarancji) i do tego dysk twardy 1TB. W takim świetle testowany nośnik nie wygląda dobrze, ale jednak to był przykład „desktopowy”. A co jeśli nie możemy podłączyć dwóch nośników, bo używamy laptopa i nie jesteśmy w stanie rozstać się z napędem, albo ultrabooka, w którym jest tylko jedno złącze SATA? Właśnie tutaj z pomocną dłonią przychodzi WD Black² Dual Drive, oferując dysk SSD i HDD w jednej obudowie. To właśnie ze względu na swoje przeznaczenie sterownik dysku twardego został dostarczony na pendrive (a właściwie link do niego), a nie na płycie – nie każdy laptop posiada napęd DVD. Jeśli więc jesteś posiadaczem laptopa, rozglądasz się za SSD i masz na ten cel 950zł to naszym zdaniem warto zainteresować się WD Black² Dual Drive, dlatego otrzymuje on od nas ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała wydajność oraz doskonała innowacja.

 

wydajność

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Western Digital logo male

Serdecznie dziękujemy

Spis treści: WD Black² Dual Drive – test hybrydy SSD i HDD

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)