Portal komputerowy » dyski SSD » Wielki test dysków SSD 120-128 GB ! » Strona 15

Wielki test dysków SSD 120-128 GB !

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent: , , , , , , ,
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 Kilka słów o teście

Test kilkunastu dysków SSD o pojemności od 120 do 128GB, dostępnych na naszym rodzimym rynku sprzętu komputerowego.

Opublikowano 10 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie i moja Opinia

rekomendacja dysk SSD

Po ogromnej ilości testów, przyszedł czas na podsumowanie naszych zmagań z nośnikami SSD o pojemności 120-128GB. Stawka podczas testów była zacięta, ale z na­szych po­mia­rów wy­ni­ka, że Kingstone 3K Hiper X 120GB, Samsung 830 128GB, MX DS Turbo 120GB oraz Patriot PYRO SE 120GB są dyskami SSD, które są jak najbardziej godne polecenia oferując nam największa możliwą wydajność, patrząc też na cenę samych dysków. Ich prędkości zapisu oraz odczytu danych są najwyższe z recenzowanych przez nas nośników. Warto wspomnieć, że dysk Kingstona posiada najwięcej dodatków, które mogą nam się przydać natomiast nośnik od MX Technology jest dyskiem trudno dostępnym w naszym kraju. Dodatkowo każdy z czterech wcześniej wymienionych nośników otrzymuje ocenę 5/5 oraz rekomendacje „jakość” oraz „wydajność„.

     

Corsair Force GT3, G.SKILL PHOENIX III 120GB, Patriot PYRO 120GB oraz Transcend SSD320 128GB oferują tylko nieznacznie gorszą wydajność w zależności od testu. Każdy z nich otrzymuje ocenę 4,5/5 oraz odznaczanie „wydajność” ponieważ są tylko odrobinę wolniejsze od reszty. Patrząc na ich ceny nie mamy im nic do zarzucenia.

Bez wątpienia najgorszym z testowanych nośników okazał się dysk z stajni Verbatim, nie dość że jest drogi to jego wydajność jest dość przeciętna. Otrzymuje on ocenę 3/5, w głównej mierzę przez to że jego wydajność nie jest adekwatna do jego ceny.

 

test ssd

Podziękowania za wypożyczenie sprzętu do testów dla firm: Kingston, Transcend, Verbatim, eXtemeMem, Sarota oraz dla Samsung-a.

Spis treści: Wielki test dysków SSD 120-128 GB !

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.