Portal komputerowy » dyski SSD » Test pięciu dysków SSD 120 – 256 GB który z nich jest najlepszy?

Test pięciu dysków SSD 120 – 256 GB który z nich jest najlepszy?

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena: , ,
 
Producent: , , , , ,
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 Kilka słów o teście

Czas płynie nieubłaganie, a producenci wypuszczają coraz to nowsze dyski SSD. Na naszym portalu ostatni test dysków półprzewodnikowych miał miejsce 2 lata temu. To sporo, a na rynku zmieniły się ceny, niektórzy producenci upadli, niektórzy nagle się rozwinęli. Można tak wymieniać w nieskończoność. Nie chcąc przedłużać chcieliśmy Was zaprosić na nowy test dysków SSD.

2
Opublikowano 24 czerwca 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Dysk SSD to w wielkim skrócie pendrive o dużej pojemności ze złączem SATA. Zaletą „flaszek” jest przede wszystkim szybkość. Mało kto jednak wymienia inne ważne cechy, takie jak: niższy pobór energii (przydatne w ultrabookach), mniejszą wagę, czy znacznie większą odporność mechaniczną od zwykłych talerzowców (HDD). Dyski SSD jednak są drogie,  choć w ciągu ostatnich lat ich ceny drastycznie spadły – do tego poziomu, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. W nasze ręce wpadło 5 popularnych konstrukcji o pojemności 120 i 128 GB, które dogłębnie przetestujemy. Jest to już drugi zbiorczy test dysków SSD, zapraszamy do zapoznania się z wynikami pierwszego testu SSD 120-128 GB.

Kingston HyperX 3K 120GB miniaturka kingston v300 minisaturak Plextor M5 pro miniaturka  Plextor M5 pro miniaturka Samsung-840-EVO-

Spis treści: Test pięciu dysków SSD 120 – 256 GB który z nich jest najlepszy?

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


2 komentarze


  1.  

    Kupiłem Samsung 840EVO po Waszym teście.
  2.  

    Ech, przydałby mi się kiedyś taki SSD 256 GB na system i kilka gierek 😉

Dodaj komentarz


(required)