Portal komputerowy » dyski SSD » Test pięciu dysków SSD 120 – 256 GB który z nich jest najlepszy? » Strona 10

Test pięciu dysków SSD 120 – 256 GB który z nich jest najlepszy?

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena: , ,
 
Producent: , , , , ,
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 Kilka słów o teście

Czas płynie nieubłaganie, a producenci wypuszczają coraz to nowsze dyski SSD. Na naszym portalu ostatni test dysków półprzewodnikowych miał miejsce 2 lata temu. To sporo, a na rynku zmieniły się ceny, niektórzy producenci upadli, niektórzy nagle się rozwinęli. Można tak wymieniać w nieskończoność. Nie chcąc przedłużać chcieliśmy Was zaprosić na nowy test dysków SSD.

2
Opublikowano 24 czerwca 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

W naszym teście udział wzięło 5 dysków półprzewodnikowych. Żaden z nich nie odstawał bardzo od konkurencji. Czy jednak od prawie dwóch lat coś się zmieniło? Tak! Przede wszsytkim dyski SSD przyspieszyły. Najwydajniejszy SSD w naszym zestawieniu (Plextor M5 Pro) jest o ponad 100mb/s szybszy niż ten, który dzierżył koronę wydajności 2 lata temu. Jakby tego było mało, to jest o 50zł tańszy, niż poprzedni król. Kto wie, może już niedługo SSD będą miały taką samą cenę za GB jak talerzowce.

Teraz jednak czas na krótkie podsumowanie, które ułatwi Wam wybór.


Plextor M5 pro miniaturkaPostanowiliśmy zacząć od naszym zdaniem najlepszych dysków. W tym teście zwycięzcą  jest Plextor M5 Pro, obojętnie, czy wersja 128GB czy 256GB. Te dyski oparte są o sprawdzony kontroler Marvell 9187 oraz dobrej klasy pamięci. Te dwa składniki zaowocowały najwyższą wydajnością w większości testów. Dodatkowo „para z Japonii”  ma najwyższy w teście MTBF potwierdzony 5 letnią gwarancją. Dlatego Plextor M5 Pro 128GB / 256GB otrzymuje od nas ocenę 5/5, rekomendację udanego zakupu oraz dwie nagrody – w kategoriach wydajność i jakość.

wydajność

Zalety:

+wydajność

+5 lat gwarancji

+całkiem niezła cena

+bardzo długi czas MTBF

+obudowa z aluminium

 

Wady:

-wyposażenie mogłoby być lepsze


 

Samsung-840-EVO-W większości przypadków Samsung 840 Evo zajmował drugie miejsce, czasem jednak udało mu się nawet przegonić „parę z Japonii”. Jeżeli jednak spojrzeć by na cenę, to dla niektórych ten dysk może okazać się lepszy, bowiem kosztuje o 100zł mniej. Samsung 840 Evo otrzymuje od nas ocenę 5/5, rekomendację udanego zakupu, nagrodę w kategorii wydajność oraz cena/wydajność.

wydajność                                        

wydajność

Zalety:

+wydajność

+cena

+bardzo lekki (nawet jak na SSD)
Wady:

– w tej cenie brak


 

Kingston HyperX 3K 120GB miniaturkaKingston HyperX 3K 120GB to również bardzo wydajny dysk, z którego zakupu będziemy zadowoleni. Reprezentuje on podobny poziom wydajności co Plextor M5 Pro czy Samsung 840 EVO. Dodatkowo ma bardzo dobre wyposażenie. Dlatego Kingston HyperX 3K 120GB otrzymuje od nas ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii wydajność i cena/wydajność

wydajność                                        

Zalety:

+wydajność

+cena

+wyposażenie

+dobra jakość wykonania obudowy

 

Wady:

– w tej cenie brak


 

kingston v300 minisaturakKingston KC300 to niezły dysk – jest szybki, choć naszym zdaniem lepiej dopłacić 15zł do HyperX 3K, który chociażby ma lepsze wyposażenie i jest nieco szybszy. Gdyby KC300 kosztował 30-40zł mniej byłby znacznie lepszym wyborem.  Na razie jednak Kingston KC300 naszym zdaniem zasłużył na ocenę 4,5/5.

                                        

Zalety:

+wydajność

+wyposażanie

+dobra jakość wykonania obudowy

 

Wady:

-mógłby być jednak trochę tańszy (biorąc pod uwagę aktualną cenę HyperX 3K)

 


Sprzęt do testów dostarczył:

samsung-logo

plextor_logo

kingston logo

Serdecznie dziękujemy!

 

Spis treści: Test pięciu dysków SSD 120 – 256 GB który z nich jest najlepszy?

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


2 komentarze


  1.  

    Kupiłem Samsung 840EVO po Waszym teście.
  2.  

    Ech, przydałby mi się kiedyś taki SSD 256 GB na system i kilka gierek 😉

Dodaj komentarz


(required)