0
Opublikowano 18 czerwca 2014 w Portal komputerowy » Wiadomości » Gry » Fotele AROZZI wchodzą do Polski
 
 

Fotele AROZZI wchodzą do PolskiKażdy kto był chociaż raz na jakimś większym Lan Party, bez względu czy to były oldschoolowe Mysłowice, czy nowoczesny i gigantyczny Dreamhack w Szwecji, to mógł zauważyć jedną ciekawą zasadę. Zawsze, ale to zawsze najlepsi gracze przywozili nie tylko własny komputer, ale właśnie własny wygodny fotel. Przeciętny śmiertelnik powie, że to tam mało ważne, ale osoba, która kiedykolwiek grała na wysokim poziomie czy to w strzelankę, czy to w strategię RTS potwierdzi, że wybór fotela jest nawet ważniejszy niż wybór myszki, klawiatury czy podkładki. To dzięki odpowiedniemu siedzisku, na którym czujemy się cały czas komfortowo, możemy skupić się maksymalnie na grze. Nie wiercimy się wtedy w czasie gry, a po paru godzinach nie wstajemy z bólem kręgosłupa. Przy tanich plastikowych fotelach obrotowych tylko przez chwilę nam się wydaję, że znaleźliśmy idealną pozycję. Niestety po godzinie gry przy tańszych noname’owych modelach człowiek automatycznie zaczyna się mocno motać i musi po prostu wstać, żeby odetchnąć od tej niewygodnej pozycji.

Można było się przesiąść na bardziej profesjonalne fotele, ale niestety zawsze był jeden taki problem, że kosztowały one nawet kilka tysięcy złotych za sztukę. Przeznaczone one w końcu były głównie dla prezesów i mało jaki producent mebli myślał o graczach. Od dzisiaj ten status quo został zmieniony. Szwedzka firma AROZZI po cichu od kilku lat pracowała nad fotelami, które by odpowiadały w stu procentach najbardziej wymagającym graczom, takim co przy wielogodzinnych grach potrafią wykazać każdy mały mankament. Przy współpracy z najlepszymi ortopedami w Skandynawii oraz wielu prototypach producent wypuszcza model Monza.

Fotel AROZZI ma w środku specjalną opatentowaną piankę. Jest ona jest lekko miękka dzięki czemu nasz tułów wtapia się wygodnie w siedzenie, a jednocześnie na tyle twarda, że trzyma nasz kręgosłup i korpus w odpowiedniej pozycji. Na zewnątrz fotel jest obudowany syntetyczną skórą typu PU, która jest nie tylko miła w dotyku, ale także bardzo łatwa do czyszczenia. Na dole mamy pięć podwójnych kółek wzmocnionych nylonem, przez co całość jako zestaw może nam starczyć na wiele lat.

Fotele AROZZI Monza będą dostępne w Polsce od połowy lipca w salonach sieci Komputronik.pl oraz Morele.net, a sugerowana cena detaliczna będzie wynosić 666zł brutto.

Producent na prośbę ortopedów z którymi współpracuje przy projektowaniu foteli przekazuje także w newsie prasowym zalecenie dotyczące chyba nas wszystkich – jeśli można to, aby trzymać swój monitor na podwyższeniu, a nie na samym blacie biurka, bo zdecydowanie pomoże to uniknąć problemów z karkiem oraz późniejsze garbienie się, o którym chyba nikt z nas nie marzy.

 

Dane techniczne:

 • Nazwa: AROZZI Monza – fotel gamingowy
 • Przeznaczenie: obrotowy fotel regulowany do wygodnego siedzenia przed komputerem
 • Dostępne kolory:
  – czarno czerwony
  – czarno żółty
  – czarno zielony
  – czarno pomarańczowy
 • Całkowita wysokość (z podstawką): od 115 do 125 cm
 • Wysokość (siedzenie): od 46 do 56 cm
 • Wysokość oparcia na kręgosłup: około 76 cm
 • Szerokość: 53 cm
 • Głębokość: 51 cm
 • Waga: 15 kg
 • Materiał: opatentowana pianka (bufor), skóra syntetyczna typu PU (powierzchnia)
 • Typ fotela: obrotowy
 • Cechy dodatkowe:
  Znacząco zwiększa produktywność pracy przed komputerem
  Przez wygodną pozycję zmniejsza zmęczenie od siedzenia przed biurkiem
  Wygodne obszyte podparcie pod nadgarstki
  Komfortowa powierzchnia ze specjalnej skóry syntetycznej
  Wysoka jakość wykończenia i elegancki wygląd
  Optymalne podparcie kręgosłupa i wsparcie dla korpusu
  Regulacja wysokości fotela
  Pięć podwójnych nylonowych kółek – bardziej wytrzymałe
  Syntetyczna skóra PU – łatwa do czyszczenia
 • Dystrybutor hurtowy: Caseking
  http://system.caseking-b2b.pl

Fotel_Arozzi_zielony

 Fotel_Arozzi_czerwony_1 Fotel_Arozzi_czerwony_2

 

Spis treści: Fotele AROZZI wchodzą do Polski

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

DragonPower