1
Opublikowano 8 maja 2019 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Jak zdobyć linki do twojej strony internetowej?
 
 

Jak zdobyć linki do twojej strony internetowej?


Prowadzenie własnej strony internetowej to bardzo trudne zadanie. Niezależnie od tego czy jest to serwis internetowy, blog czy sklep internetowy. W dzisiejszych czasach bardzo trudno przebić się w internecie. Nieprzerwanie należy dbać o to, aby nasze treści trafiały do jak największej liczby internautów. Kiedy nasza strona jest już gotowa pod względem stylistycznym i merytorycznym, powinniśmy zająć się jej pozycjonowaniem.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce internetowej to wszelkie działania prowadzące do zwiększania widoczności naszej strony w wynikach wyszukiwania. Jej pozycja w rankingu zależy od czynników, które wpływają na pozycjonowanie stron w rankingu wyszukiwania. Takich czynników jest bardzo dużo i nie są podane do powszechnej wiadomości. Dzielą się na te związane z treścią strony oraz na te, które cieszą się największą popularnością. Najtrudniejszym zadaniem w pozycjonowaniu jest dostosowanie się do jak największej liczby tych czynników. Nie jest to oczywiście łatwe zadanie.

Jak pozycjonować stronę www?

Pozycjonowanie i pozyskiwanie linków polega na odpowiednim przygotowaniu strony, optymalizacji kodu HTML i zdobywaniu linków z innych stron. Linkbuilding wymaga jednak czasu, cierpliwości i przede wszystkim kreatywności. Oto 12 ciekawych pomysłów na pozyskiwanie linków do strony www:

1. Odpowiednie i wartościowe treści

Nic tak nie przekona użytkowników jak interesujące i wysoce wartościowe treści. Publikowane teksty muszą zaciekawić użytkownika i zachęcić go do powrotu. Zadbaj więc o to, aby publikowane na blogu artykuły były wysokiej jakości, poprawne pod względem stylistycznym i gramatycznym oraz aby były publikowane regularnie.

2. Strony branżowe

Warto jest mieć możliwość umieszczenia swojego linku na profesjonalnej stronie branżowej związanej z branżą, w której się specjalizujemy. Istnieją grupy lub stowarzyszenia branżowe w prawie każdej kategorii. Warto postarać się o członkostwo w takiej grupie i umieścić swój link na profesjonalnej stronie związanej z branżą.

3. Wyszukiwarki blogów

Istnieją pewne wyszukiwarki blogów, dzięki którym ruch na naszej stronie może wzrosnąć. Wystarczy zgłosić swojego bloga w formularzu zgłoszeniowym i potwierdzić, że jest się jego właścicielem.

4. Kreatywne filmy wideo

Taki sposób pozyskiwania linków wymaga dużo czasu i kreatywności. Możemy nagrać krótki film, na którym w ciekawy sposób zareklamujemy swoją stronę. Nagrany filmik wystarczy wrzucić do sieci.

5. Odpowiednio zbudowany adres url

Adres naszej strony powinien być odpowiednio zoptymalizowany. Powinny znajdować się w nim słowa kluczowe dla wyszukiwania przypisane do danej podstrony. Składnia oraz odpowiednia długość adresu to bardzo ważny element pozycjonowania.

6. Szybkość ładowania strony

Zaskakującym czynnikiem, który wpływa na pozycję naszej strony w wyszukiwarce jest szybkość jej ładowania. Istnieją urządzenia, które pozwalają ocenić szybkość ładowania się naszej strony i dodatkowo wskazują elementy, które należy poprawić aby działała szybciej.

7. Tworzenie grafik

To również jeden z bardziej kreatywnych sposobów pozycjonowania. Chodzi dokładniej o infografiki. Jeżeli będą na prawdę interesujące i wartościowe to użytkownicy będą udostępniać je, na przykład w mediach społecznościowych. To przyciągnie na naszą stronę dodatkowych gości.

8. Akcje promocyjne i rabatowe

Jeżeli jesteśmy właścicielem sklepu internetowego możemy spróbować tego typu działań. Możemy zaoferować swoim klientom rabaty w zamian za udostępnianie linku do strony. To ostatnio bardzo popularny sposób zdobywania klientów w internecie.

9. Social Media

To podstawowy sposób reklamowania się w internecie. Prowadząc konto na portalu społecznościowym możemy umieszczać na nim treści wraz z linkiem do naszej strony. Najpopularniejsze portale w social mediach to oczywiście facebook, instagram czy twitter.

10. Sponsorowanie różnych organizacji

To oczywiście rozwiązanie wymagające wkładu finansowego. Z tego względu korzystają z niego raczej większe firmy. Jeżeli jednak posiadamy wolny kapitał możemy wybrać dowolną organizację, którą chcemy wesprzeć. Na stronie organizacja umieści nasz link i przy okazji zareklamowania swojej strony możemy także zrobić coś dla innych.

11.Opinie klientów

Jeżeli prowadzimy działalność produkcyjną lub usługową z pewnością pomocne okażą się opinie zadowolonych klientów. Wielu z nich na pewno posiada osobiste blogi lub konta na portalach społecznościowych, gdzie może wspomnieć o nas i naszym produkcie/usłudze umieszczając link do naszej strony.

12. Quizy

Kolejny kreatywny i nietuzinkowy sposób na reklamę. Istnieją narzędzia do tworzenia takich quizów. Ważne, aby temat quizu zaciekawił internautę i zachęcił do jego rozwiązania. Podobnie jak z infografikami, quizy często są udostępniane w mediach społecznościowych. Quiz oczywiście powinie zawierać link do naszej strony.

Warto wykorzystać wyżej wymienione pomysły aby podnieść swoją pozycję w rankingu wyszukiwarki. Takie metody kreatywnej reklamy z pewnością przyniosą zamierzone skutki.

Spis treści: Jak zdobyć linki do twojej strony internetowej?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.