0
Opublikowano 13 listopada 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Monitor, który zadba o Twoje zdrowie i ergonomię pracy przy komputerze teraz w 23-calowej wersji z matrycą IPS
 
 

Monitor, który zadba o Twoje zdrowie i ergonomię pracy przy komputerze teraz w 23-calowej wersji z matrycą IPS


Firma MMD zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS zapowiada wprowadzenie na polski rynek kolejnego monitora z innowacyjnym czujnikiem ErgoSensor: 23-calowego modelu PHILIPS 231P4QRYES z matrycą IPS.

Monitor należy do serii profesjonalnej i dedykowany jest użytkownikom dbającym o zachowanie właściwej dla zdrowia pozycji przed komputerem oraz zwracającym uwagę na ergonomię pracy biurowej.

 

Działanie czujnika ErgoSensor

Podobnie jak jego 24-calowy poprzednik, monitor PHILIPS 231P4QRYES wyposażony jest w czujnik ErgoSensor, który monitoruje postawę użytkownika oraz czas spędzany przed ekranem. Kamera oparta na matrycy CMOS wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi użytkownika. Kiedy siedzi on w nieodpowiedniej odległości (mniejszej niż 70 cm lub większej niż 90 cm) lub przechyla głowę pod kątem większym niż 15° na ekranie monitora pojawia się komunikat zachęcający do przybliżenia/oddalenia się od ekranu lub wyprostowania głowy. Odpowiednia ikonka sygnalizuje konieczność zrobienia przerwy, w przypadku kiedy użytkownik pracuje przy monitorze bez przerwy dłużej niż godzinę.

Wbudowany w monitor czujnik rejestruje także oddalenie się użytkownika od komputera, przez co następuje automatyczne przyciemnienie wyświetlacza a następnie przejście w tryb gotowości. Rozwiązanie to zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Na całkowite odcięcie zasilania pozwala klasyczny wyłącznik z boku obudowy.

Konstrukcja ergonomicznej i stabilnej podstawy SmartErgoBase umożliwia regulację wysokości ekranu w zakresie do 130 mm, pochylanie w zakresie 25°, obracanie do 65° w prawo lub w lewo, a także 90° w pionie (pivot).

Pozwala to dostosować ustawienia monitora do wzrostu użytkownika, co sprzyja utrzymywaniu właściwej postawy podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Ergonomiczny sprzęt oraz odpowiednia organizacja pracy to elementy niezbędne, by zapobiegać powstawaniu dolegliwości oczu i układu ruchu związanych z wykonywaniem pracy z komputerem.” – podkreśla Joanna Kamińska z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

Parametry techniczne

Monitor PHILIPS 231P4QRYES jest podświetlany układem białych diod LED. Wyświetla obraz o maksymalnej rozdzielczości 1920×1080, formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 i typowym kontraście 1000:1. Dzięki zastosowaniu matrycy IPS monitor dokładnie odwzorowuje kolory oraz charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia, wynoszącymi 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Za pomocą funkcji SmartImage użytkownik może korzystać z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, m.in. Biuro, Zdjęcia, Film, Gra czy tryb Ekonomiczny. Dzięki oprogramowaniu SmartControl Premium możliwe jest także ręczne ustawianie parametrów obrazu.

23-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor wyposażony jest w głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, cztery porty USB, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Pozwala to na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń, np. odtwarzacza Blu-ray, kamery internetowej, napędów przenośnych czy drukarki oraz korzystanie z nich bez potrzeby przepinania kabli.
PHILIPS 231P4QRYES przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100×100 mm.

Energooszczędność monitora oraz dbałość producenta o aspekty ekologiczne potwierdzają certyfikaty EPEAT Gold, EnergyStar5.0, ROHS i TCO Edge. W trybie ECO model ten pobiera 18 W, jego obudowa nie zawiera PCW/BFR, a ponad 65% użytego plastiku pochodzi z recyklingu.

Monitor waży 5,23 kg przy wymiarach 547×515×220 mm (z podstawą).

Specyfikacja:

Model

231P4QRYES

Rozmiar panelu

23” (58,4 cm)

Typ panelu

e-IPS

Podświetlenie

Białe diody LED

Natywna rozdzielczość

1920×1080 (60 Hz)

Kąt widzenia

178º (w poziomie) / 178º (w pionie)

Maksymalna jasność

250 cd/m²

Typowy współczynnik kontrastu

1000:1

Szczytowy kontrast dynamiczny

20 000 000:1

Wielkość piksela

0,265 mm

Maks. liczba wyświetlanych kolorów

16,7 mln

Typowy czas reakcji

14 ms

Wejście sygnału

DisplayPort, DVI-D(z HDCP), D-Sub

Inne udogodnienia

Czujnik ErgoSensor

Wbudowane głośniki, 2×1,5W

4 porty USB 2.0

Pochylenie

-5/20°

Obracanie

65° w prawo lub w lewo, 90° w pionie

Regulacja wysokości

W zakresie do 130 mm

Zużycie energii

Tryb ECO: 18 W

tryb włączony: 29,1 W (test EnergyStar)

tryb gotowości: 0,3 W

tryb wyłączenia: zerowy pobór energii za pomocą przełącznika Zero

Certyfikaty i atesty

Energy Star 5.0, EPEAT Gold, RoHS, TCO Edge, TCO 5.2, obudowa bez PCW/BFR

Gwarancja i cena:


Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora PHILIPS 241P4LRYES wynosi 1369 brutto. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

Więcej informacji:

www.lcdmonitors.philips.com

www.ergosensormonitor.com

http://www.youtube.com/watch?v=IP0cj7-gDJc

Źródło: Inf. prasowa

Spis treści: Monitor, który zadba o Twoje zdrowie i ergonomię pracy przy komputerze teraz w 23-calowej wersji z matrycą IPS

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

-Highlander-
 
Krótka, zwięzła i na temat:)