Opublikowano 24 września 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Nowa seria ultraszybkich dysków SSD firmy Samsung
 
 

Nowa seria ultraszybkich dysków SSD firmy Samsung


Od połowy października na całym świecie dostępna będzie nowa seria szybkich i energooszczędnych dysków SSD przeznaczonych do komputerów osobistych, które obsługują interfejs SATA 3 z szybkością do 6 gigabitów na sekundę (GB/s).

Wyjątkowa wydajność dysków SSD Samsunga jest zasługą kontrolera MDX, który zapewnia dużą przepustowość i niezawodność. Nowe dyski będą dostępne w dwóch wersjach. Jedna jest przeznaczona do zastosowań ogólnych, a druga, o nazwie „PRO”, dla użytkowników zaawansowanych. Dyski 840 PRO obsługują 100 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) w przypadku swobodnego odczytu i 90 000 IOPS w przypadku swobodnego zapisu*. Test porównawczy** wykazał trzykrotny wzrost ogólnej wydajności systemu po zastąpieniu tradycyjnego dysku twardego nośnikiem Samsung SSD 840 PRO.

Nowe dyski po raz pierwszy zaprezentowano na Kongresie Samsung SSD Global Summit w Seulu. Wzięło w nim udział około 70 przedstawicieli prasy technologicznej i popularnych blogerów z całego świata. UnSoo Kim, wiceprezes zespołu ds. marketingu produktów pamięciowych w Samsung Electronics, powiedział: „Seria Samsung 840 SSD to znaczny postęp w dziedzinie pamięci masowej do notebooków. Jako pionier technologiczny Samsung wyznacza nowe standardy wydajności stacji SSD i przyczynia się do zwiększenia grona użytkowników, którzy mogą korzystać z tych niezwykle szybkich urządzeń”.

 

Źródło: Informacja prasowa

Spis treści: Nowa seria ultraszybkich dysków SSD firmy Samsung

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

-Highlander-
 
Krótka, zwięzła i na temat:)