Portal komputerowy » od 300 do 400zł » Recenzja obudowy ARC MIDI R2 – powiew chłodu od Fractal Design » Strona 8

Recenzja obudowy ARC MIDI R2 – powiew chłodu od Fractal Design

 
obudowa Arc Midi R2 front
obudowa Arc Midi R2 front
obudowa Arc Midi R2 front

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
23 total ratings

 

Zalety


-świetne wykonanie
- zabezpieczone otwory na kable czy rurki
- montowalne kieszenie na dyski oraz sanki
- przystosowana do chłodzenia wodnego
-cena
- dużo miejsca w środku
- nie palcująca obudowa
- aż 3 140mm. wentylatory
- panel z oknem
- panel zewnętrzny z kontrolerem obrotów wentylatora

Wady


- panel zewnętrzny mógłby być odrobinę bogatszy


Kilka słów o teście

Fractal Design stosunkowo niedawno zawitał na polski rynek. Szwedzki producent specjalizuje się w urządzeniach służących do chłodzenia komputera i w zasilaczach. Można się spodziewać, że produkty jakie otrzymamy z logiem FD będą dopracowane i profesjonalne. Czy tak będzie z obudową ARC Midi R2 przekonacie się w niniejszej recenzji.

1
Opublikowano 29 lipca 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Opinia

ARC MIDI R2 jest świetnie wykonaną obudową z najlepszej jakości materiałów i z ogromną dbałością o szczegóły. Od pierwszego momentu do samego końca recenzji towarzyszyło nam odczucie, że mamy do czynienia z niezwykle dopracowanym produktem.  Obudowa jest wyjątkowo przewiewna z wieloma możliwościami montażu wentylatorów, gdy te dołączone fabrycznie nam nie wystarczą. Warto dodać, że fabryczne wentylatory(140mm!) są rzeczywiście ciche, a ich manualna kontrola obrotów spełnia swoją rolę. Sam montaż elementów oceniam na bardzo dobrym poziomie, a już sposób okablowania jest wręcz genialny. Docenią to z pewnością majsterkowicze co lubią od czasu do czasu zmieniać coś w komputerze i mieć wygodny dostęp do poszczególnych elementów. Surowa stylistyka obudowy dobrze się komponuje zarówno w domowym zaciszu jak i w biurze. Przyczepić się można do panelu zewnętrznego, który jednak mógłby być odrobinę bogatszy np. o czytnik kart pamięci czy złącze eSata. Gdy dodamy do tego fakt, że obudowa z oknem i 3-ma dużymi wentylatorami dostępna jest za mniej niż 400zł. nie musimy się długo zastanawiać nad jej zakupem..

Obudowa otrzymuje ocenę 5/5 oraz wyróżnienie Tweaks.pl w kategorii cena/wydajność!

cena - wydajność

Sprzęt dostarczył Fractal Design

Fractal Design logo

Spis treści: Recenzja obudowy ARC MIDI R2 – powiew chłodu od Fractal Design

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


1 komentarz


  1.  

    Wprowadziłem kilka modyfikacji w obudowie, między innymi wiatrak domontowałem z przodu oraz przy chłodnicy, efekt 5 stopni mniej 🙂

Dodaj komentarz


(required)