Portal komputerowy » od 200 do 300zł » Test Zalman Z9 U3 – najlepsza w swojej cenie » Strona 7

Test Zalman Z9 U3 – najlepsza w swojej cenie

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
64 total ratings

 

Zalety


+ Świetny design
+ Filtry przeciwkurzowe
+ Dołączone 3 wentylatory 120mm
+ Porty USB 3.0
+ Regulacja obrotów wentylatorów na panelu przednim
+ Czujnik temperatury

Wady


- Wyłamywane śledzie
- Brak filtra w górnej części obudowy
- Filtr doprowadzający powietrze do zasilacza


Kilka słów o teście

Firma Zalman wydała jakiś czas temu odświeżony model jednej z najbardziej rozchwytywanych obudów na runku. Mowa tutaj o obudowie Z9 U3, która różni się od modelu Z9 Plus kilkoma szczegółami. Jak testowany sprzęt poradzi sobie w codziennym użytkowaniu? Jak przebiega montaż? Jak wygląda cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w tym artykule, porównując Z9 U3 do mojej obudowy Chieftec DF-02B-B-OP.

1
Opublikowano 22 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Odświeżenie modelu Z9 było bardzo dobrym krokiem ze strony Zalman’a. Produkt prezentuje się wręcz fenomenalnie, a powiększone w stosunku do modelu Z9 i Z9Plus okno w prawej ściance obudowy, z pewnością ucieszy fanów moddingu.

Panel I/O zajmujący jedną z zatok 5,25” prezentuje się bardzo dobrze. Nie należy zapominać tutaj także o czujniku temperatury, który umieszczamy w dowolnym miejscu wewnątrz obudowy, by kontrolować temperaturę w danym obszarze.

Liczne otwory i uchwyty ułatwiające organizację okablowania spisują się tutaj bardzo dobrze. Odległość tacki montażowej od lewej ścianki obudowy jest na tyle duża, że bez trudu pozwala na montaż zasilacza z pokaźnym zestawem niemodularnego okablowania. Nie zapominajmy także o możliwości instalacji dysku SSD 2,5″ za tacką montażową.

Zdecydowanym minusem testowanego modelu są wyłamywane śledzie. Dwie zaślepki, które do zestawu dołącza producent są jedynie kroplą w morzu potrzeb.

Pomimo tego, że obudowa posiada kilka drobnych wad, to nadal jest na tyle ciekawą konstrukcją, że jestem w stanie ją polecić każdemu kto szuka obudowy w cenie około 250zł. W tym przedziale bardzo trudno byłoby znaleźć produkt, który byłby w stanie konkurować z testowanym sprzętem.  Zalman Z9 U3 otrzymuje w pełni zasłużoną ocenę 4,5/5.

 

Sprzęt dostarczył ZALMAN

Zalman logo

Spis treści: Test Zalman Z9 U3 – najlepsza w swojej cenie

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


1 komentarz


 1.  
  CyniU
   
   
   
   
   

  Można gdzieś kupić takie nakładki na hdd??

Dodaj komentarz


(required)