Polecane
 

Portal komputerowy » LGA1155 » Test Gigabyte Z77MX-D3H » Strona 14

Test Gigabyte Z77MX-D3H

 

 
Opinia
 

Gniazdo:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
145 total ratings

 

Plusy


+ Obsługa procesorów Sandy Bridge i Ivy Bridge
+ PCI-E 3.0
+ Nominalna obsługa USB 3.0/SATAIII przez chipset Intel Z77
+ Obsługa NVIDIA SLI oraz AMD CrossFireX
+ Energooszczędność
+ Wysokiej klasy podzespoły: kondensatory polimerowe oraz tranzystory Lower RDS(on) MOSFETs
+ Ultra Durable 4
+ Duże możliwości OC

Minusy


- Brak znaczących ;)


Kilka słów o teście

Opinia Płyta główna Gigabyte Z77MX-D3H jest mała i niepozorna, ale posiada bardzo duży potencjał, w tym możliwości OC. Z około 440zł otrzymujemy bardzo dobry produkt, który praktycznie nie posiada wad. Dzięki podstawce LGA 1155 i nowemu chipsetowi Intela Z77, płyta obsługuje starsze Sandy Bridge oraz nowsze Ivy Bridge, więc każdy włoży w podstawkę LGA 1155 […]

0
Opublikowano 12 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Opinia

rekomendacja Gigabyte Z77MX-D3H

Płyta główna Gigabyte Z77MX-D3H jest mała i niepozorna, ale posiada bardzo duży potencjał, w tym możliwości OC. Z około 440zł otrzymujemy bardzo dobry produkt, który praktycznie nie posiada wad. Dzięki podstawce LGA 1155 i nowemu chipsetowi Intela Z77, płyta obsługuje starsze Sandy Bridge oraz nowsze Ivy Bridge, więc każdy włoży w podstawkę LGA 1155 to co uważa za słuszne.

Sama sekcja zasilania składająca się z 6 faz, a jej chłodzenie jest niepozorne. Przy zachowaniu akceptowalnych temperatur płyta Z77MX-D3H była w stanie pracować z podkręconym procesorem I7 2600K aż do 3700MHz!. Wynik ten zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, co daje do zrozumienia, że zastosowanie przez Giagbyte lepszych materiałów do wykonania sekcji zasilnia (Ultra Durable 4) pozytywnie przekłada się na wydajność oraz możliwości OC recenzowanego produktu.

Gigabyte w płycie Z77MX-D3H nadal postanowił zachować podwójną kompatybilność GPU (SLI / Crossfire) chodź płyta jest bardzo małych rozmiarów. Istnieje możliwość zastosowania trzech GPU, jeśli użytkownik zdecyduje się dodać trzecią kartę musi ona zajmować tylko jeden slot. Otwiera to możliwości korzystania z np. konfiguracji CF/SLI składających się z dwóch kart + dodatkowy układ odpowiadający za PhysX.

Zastosowany w produkcie 3D Dual UEFI BIOS  jest naprawdę bardzo dobry, wszystkie opcje są na swoim miejscu a także mamy do nich szybki dostęp. Dodatkowo tryb 3D wygląda i sprawdza się w swoim zadaniu znakomicie.

Dzięki chipsetowi Z77 płyta jest bardzo energooszczędna co niewątpliwie potwierdził mój test. Warto również wspomnieć, że dzięki układowi logiki Z77 mamy nominalne wsparcie dla portów USB w wersji 3.0 oraz złącz SATA III.

Punkt ujemny jest pozornie niewielki, jedynie do czego mogę się przyczepić to że przy zamocowanym drugim GPU w najniższym porcie (PCI-E x 8), przewody od panelu I/O i złącz USB są naciągnięte i delikatnie ściśnięte. Oczywiście wszystko przez to, że płyta jest dość mała i ulokowanie tych elementów w innym miejscu byłoby niemożliwe.

Płycie Gigabyte Z77MX-D3H przyznaje ocenę 5/5 oraz mogę polecić ją wszystkim tym, co szukają niedrogiej, oszczędniej i dobrze wykonanej płyty pod CF lub SLI, która dodatkowo umożliwi podkręcenie naszego procesora.

Podziękowania dla Gigabyte za udostępnienie płyty głównej Z77MX-D3H do testów

Gigabyte logo

Spis treści: Test Gigabyte Z77MX-D3H

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)