Polecane
 

Portal komputerowy » LGA1155 » Test Gigabyte Z77MX-D3H » Strona 6

Test Gigabyte Z77MX-D3H

 

 
Opinia
 

Gniazdo:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
145 total ratings

 

Plusy


+ Obsługa procesorów Sandy Bridge i Ivy Bridge
+ PCI-E 3.0
+ Nominalna obsługa USB 3.0/SATAIII przez chipset Intel Z77
+ Obsługa NVIDIA SLI oraz AMD CrossFireX
+ Energooszczędność
+ Wysokiej klasy podzespoły: kondensatory polimerowe oraz tranzystory Lower RDS(on) MOSFETs
+ Ultra Durable 4
+ Duże możliwości OC

Minusy


- Brak znaczących ;)


Kilka słów o teście

Wygląd Gigabyte Z77MX-D3H jest płytą w formacie micro ATX (244x244mm) a laminat, na którym została oparta ma kolor niebieski. Płyta została wyposażona w podstawkę LGA 1155 i chipset Intela Z77, który skrywa się pod niewielkim niebieskim radiatorem, na którym znajduje się logo Gigabyte. Został on zamocowany do laminatu za pomocą plastikowych kołków. Za zasilanie procesora odpowiada sześcio fazowa sekcja […]

0
Opublikowano 12 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wygląd

Gigabyte Z77MX-D3H jest płytą w formacie micro ATX (244x244mm) a laminat, na którym została oparta ma kolor niebieski.

Płyta została wyposażona w podstawkę LGA 1155 i chipset Intela Z77, który skrywa się pod niewielkim niebieskim radiatorem, na którym znajduje się logo Gigabyte. Został on zamocowany do laminatu za pomocą plastikowych kołków.

Za zasilanie procesora odpowiada sześcio fazowa sekcja zasilania, której cześć (dokładnie cztery) fazy chłodzi niebieski dość mocno użebrowany radiator, został on przytwierdzony do laminatu płyty za pomocą plastikowych kołków. Do wykonania sekcji zasilania na płycie Gigabyte wykorzystano komponenty najwyższej jakości takie jak: kondensatory polimerowe oraz tranzystory Lower RDS(on) MOSFETs. Mają one znacznie dłuższą żywotność a także ich temperatury pracy są o wiele mniejsze.

Do płyty głównej możemy podłączyć trzy wentylatory. Dwie wtyczki zasilania wentylatorów znajdują się pod niebieskim radiatorem sekcji zasilania. Ostatnią producent umieścił pod niższym niebieskim portem PCI-E.

Płyta została wyposażona w 4 banki pamięci, w których pamięć pracuje w trybie dwukanałowym. Na płycie możemy zainstalować do 32GB pamięci ram DDR3 o częstotliwości 1600MHz.

Złącze zasilania 4 pin znalazło się w górnym prawym rogu laminatu (nad sekcją zasilania CPU).

Natomiast wtyczka 24 pin po środku prawej krawędzi PCB.

Płyta posiada jedno złącze PCI-E x1, a także trzy PCI-E x 16.  Jedno z nich (wyższe) pracuje z pełną prędkością x 16 oraz jest standardu PCI-E 3.0. Drugie złącze obsługuje standard PCI-E 2.0 i pracuje z prędkością x4, natomiast najniższe x8.

Dzięki technologii AMD Cross Fire X/NVIDIA SLI i dwóm złączom PCI-E możemy połączyć dwie karty AMD w CrossFire (na zdjęciach dwa Radeony HD 6850).

Z tyłu znajdziemy następujące złącza : port klawiatury/myszy PS/2, RJ-45, DVI-D, D-Sub, HDMI, dwa porty USB 3.0, sześć porty USB 2.0,  pięć gniazd audio (Wyjście na głośnik centralny/ subwoofer, tylne wyjście głośnika, Wyjście na głośnik boczny, Wejście liniowe/ Wyjście liniowe, Wejście mikrofonu) oraz wyjście optyczne SPDIF.

Dzięki zastosowaniu chipsetu Z77, płyta Gigabyte bez dodatkowego kontrolera wspiera standardy USB 3.0 i SATAIII. Na laminacie znalazł się dwa porty SATA III (białe), cztery porty SATAII (niebieskie), dwa porty USB 3.0 na tylnym panelu. Płyta Z77M-D3H wspiera następujące konfiguracje macierzy RAID:  RAID 0, RAID 1, RAID 5 i RAID 10.

Dodatkowo możemy wyprowadzić dwa porty USB w wersji 3.0, a także cztery portów USB 2.0 na przedni panel obudowy. Wtyczka do ich podłączenia znajduje się obok złącza zasilania 24 pin(USB 3.0) oraz pod portem PCI-E x8 (USB 2.0).

Płyta Z77M-D3H obsługuje technologie Dual Bios, więc na laminacie (nad złączami SATAIII) znalazły się dwie kości biosu.

 

Zworka do jego resetowania znajduje się obok złącz służących do podłączenia przycisków panelu I/O, natomiast bateria do podtrzymywania ustawień biosu jest po prawej od złącza PCI-E x1.

Za 7-kanałowy układ dźwięku odpowiada chip VIA VT2021. Natomiast niżej znajduje się gniazdo do podłączenia przednich portów AUDIO i MIC.

Układ odpowiadający za prace karty sieciowej to Atheros AR8151-B.

Chip ITE IT8728F odpowiada za monitoring napięć, temperatur, a także kontrole wentylatorów podłączonych do płyty głównej.

Firma Gigabyte udziela na swój produkt trzech lat gwarancji.

 
Spis treści: Test Gigabyte Z77MX-D3H

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)