0
Opublikowano 21 października 2014 w Portal komputerowy » Wiadomości » Gry » POZNAŃ GAME ARENA 24-26.10.2014
 
 

POZNAŃ GAME ARENA 24-26.10.2014Już w ten piątek, 24 października 2014, rozpoczną się długo oczekiwane przez entuzjastów gier komputerowych targi – Poznań Game Arena.

Tegoroczne PGA to 50 000 zwiedzających, którzy zasiąść będą mogli przy 700 stanowiskach do gier. Nie zawiodą wystawcy, których nie tylko ilość – ponad 100! – ale i jakość zasługuje na szczególną uwagę. O randze wydarzenia niech świadczy również fakt, że podczas trzech dni targów pojawi się blisko 350 dziennikarzy, ludzi świata mediów oraz blogerów. Ich uwagę mają szansę przykuć m.in. Finał Ligi Cybersport, VII Zjazd Twórców Gier, Kingquin World Record oraz wiele, wiele konkursów.

Finały Ligi Cybersport w League of Legends I Starcraft II

Na stoiskach prowadzonych przez ESL Polska można spodziewać się sporo atrakcji. Będą turnieje, konkursy, a także możliwość obejrzenia w akcji ośmiu najlepszych zespołów Ligi Cybersport, wyłonionych z otwartych eliminacji. Rywalizować będą w League of Legends oraz StarCrafta II.  Finały turniejów, w których do wygrania jest łączna pula nagród o wartości 16 000 złotych, rozegrane zostaną właśnie podczas PGA. Turniej wspierają LG, Logitech, NTT, nVidia.

 Intel – Stoisko pełne mocy!

Strefa Intel to jedno z większych stoisk na PGA, które podzielone zostanie na kilka sektorów. Pierwszy to strefa turniejowa. Na ponad 10 desktopach w najmocniejszych konfiguracjach prowadzony będzie otwarty turniej CS:GO. Dodatkowo kolejne 10 komputerów All-in-One posłuży jako platforma rozgrywek HeartStone. Na stoisku znajdzie się również scena, na której chętni będą mogli sprawdzić się w starciach w CS:GO z zawodowcem – „Kubenem”. To będzie ciekawe doświadczenie, bo nie co dzień można stanąć oko w oko z czołówką światową. W sektorze podkręcania ekipa będzie pokazywała, jak podkręcać procesory Intela serii K. Każdy będzie mógł zgłębić tę wiedzę i porozmawiać ze specjalistami chętnymi do udzielenia cennych porad.

Xbox i Microsoft

Na ponad 100m2, będą prezentowane najnowsze gry na konsolę Xbox One, wśród nich m.in. Forza Horizon 2. Do dyspozycji odwiedzających będą również stanowiska z grami wykorzystującymi sensor Kinect dla Xbox One, w tym taneczne Dance Central Spotlight oraz sportowe Kinect Sports Rivals. Na strefie będzie również dostępna przedpremierowo, wyłącznie na Xbox One, gra SunsetOverdrive oraz, we współpracy z firmą Ubisoft, najnowsza cześć serii Assassins’sCreed: Unity.

Turniej Rumble in The West

W sobotę, 25 października wszyscy odwiedzający imprezę będą mogli obejrzeć turniej Rumble in The West, w którym najlepsi czołgiści sceny eSportowej z całego świata staną przeciwko sobie w walce o sławę i duże nagrody. Przewidziano sporo atrakcji dla widzów – zarówno tych na miejscu, jak i oglądających nasze transmisje. Turniej rozpocznie się o 13:00.

Strefa Niezależnych Twórców Gier

Wieści o spektakularnej Strefie Niezależnych Twórców Gier dotarły już zagranicę, skąd developerzy przyjadą zaprezentować swoje najnowsze tytuły gronu 50 000 polskich graczy! Na PGA spotkać będzie można ekipy z Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii i Francji.

Wzmożone zainteresowanie Polską to oczywiście zasługa wspaniałych graczy i miłośników cyberrozrywki, bez której bakcyl Poznań Game Arena nie miałby szans rozprzestrzeniać się tak szybko. – Klimat jaki tworzą nasi zwiedzających jest jedyny w swoim rodzaju – mówi Dariusz Wawrzyniak, wicedyrektor PGA.

To, co nas wyróżnia spośród zagranicznych imprez, to niespotykana nigdzie indziej atmosfera tętniąca wielkimi emocjami. Zainteresowanie zagranicznych developerów Targami PGA to kolejny dowód na właściwie obrany kierunek rozwoju wydarzenia – dodaje.

Konkurs Cosplay

Już po raz trzeci scenę główną Poznań Game Arena opanują Cosplayerzy. Twórcy strojów rodem z gier i świata fantastyki staną przed publicznością, rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci. Konkurs przeznaczony jest  twórców strojów, którzy odgrywają w nich wybrane przez siebie postacie pochodzące ze światów mangi, anime, gier konsolowych lub komputerowych, książek, filmów czy też komiksów. Finałowa rozgrywka odbędzie się w niedzielę, 26 października o godzinie 11.00 na Scenie Głównej w Pawilonie 8. Uczestnicy odegrają scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielają, a występy oceniane będą przez komisję konkursową oraz publiczność. Trzech najlepszych Cosplayerów otrzyma atrakcyjne nagrody.

Zjazd Twórców Gier

Zjazd Twórców Gier to coroczne spotkanie branży, niezależnych miłośników tworzenia gier. Pozwala na wymianę doświadczeń, poszerzenie wiedzy, poznanie nowych ludzi, nawiązanie kontaktów, czy zyskanie współpracowników, wreszcie na integrację z osobami o podobnych zainteresowaniach. Zjazd od 2008 roku, skupia niezwykłą grupę ludzi z całego kraju. Rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością a jej nazwa i logo są dobrze znane w środowisku twórców gier w Polsce. Zjazd Twórców Gier od początku istnienia był imprezą otwartą na wszelkiego rodzaju działalność twórczą powiązaną z szeroko rozumianymi grami.

Kinquin World Record

Ile można wytrzymać grając w jedną grę bez przerwy? Kilka godzin? Kilka dni? Okazuje się, że znalazł się śmiałek – OkanKaya, który grał nieprzerwanie przez 135 godzin 15 minut i 10 sekund! A to prawie 6 dni. Jego wynik po dziś dzień jest oficjalnym rekordem . Może jednak zostać pobity i to przez Polaka! Nasz zawodnik – Gordon, ma przed sobą epicką misję. Bicie rekordu zacznie się już 24 października o godzinie 12.00 na Poznań Game Arena. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to bicie rekordu skończy się 31 października, czyli 7 dni później.

 

Więcej szczegółów na http://www.gamearena.pl/

PGA_logo

Spis treści: POZNAŃ GAME ARENA 24-26.10.2014

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

DragonPower