Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Monitory » Test AOC U3477PQU. 34-calowy monitor formatu 21:9. » Strona 4

Test AOC U3477PQU. 34-calowy monitor formatu 21:9.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
5 total ratings

 

Zalety+ świetna jakość obrazu
+ dobre odwzorowanie kolorów
+ szerokie kąty widzenia
+ doskonała ergonomia
+ równomierność podświetlenia
+ bardzo duża przestrzeń robocza
+ możliwość ładowania urządzeń przenośnych

Wady- spore opóźnienie sygnału
- maksymalne odświeżanie na poziomie 60 Hz
- wysoka jasność minimalna przy zerowym ustawieniu
- przesuwa się cała podstawa monitora
- czas reakcji matrycy 5 ms może być niewystarczający dla wymagających graczy
- dość duży input lag (monitor nie nadaje się do szybkich gier FPS online)


Kilka słów o teście

AOC U3477PQU z założenia posiada wszystkie najlepsze cechy, jakimi powinien charakteryzować się panoramiczny monitor. Ogromna przestrzeń robocza, doskonała ergonomia a także szeroka funkcjonalność to zalety jakie ten sprzęt oferuje. Oprócz tego monitor naprawdę genialnie wygląda, mimo braku zakrzywionego ekranu.

0
Opublikowano 24 października 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

AOC U3477PQU – podsumowanie

Elegancki i imponujący rozmiarami monitor AOC U3477PQU, choć szczególnie sprawdzi się w zastosowaniach profesjonalnych, nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać go do gier czy oglądania filmów. I pewnie dla niektórych użytkowników wykorzystanie do gier będzie zasadniczym powodem zakupu. Nie do przecenieniaa w tym 34-calowym monstrum o rozdzielczości 3440 × 1440, jest ogrom powierzchni roboczej.

Zapewne znajdą sie tu osoby które będą wolały skorzystać z dwóch (lub trzech) ustawionych obok siebie monitorów o bardziej standardowych rozmiarach, ale rozwiązanie oparte o jeden bardzo duży monitor też jest szczerze polecane. Tym bardziej że AOC U3477PQU wyświetla obraz bardzo dobrej jakości, choć z drugiej strony może nieco za wysoki jest poziom jasności minimalnej przy zerowym ustawieniu.

Szybkość matrycy IPS to 5 ms. Ważnym też jest fakt, aby nasza karta graficzna była w stanie obsłużyć natywną rozdzielczość monitora a jak wiemy – wciąż rozdzielczość 4K to rodzynek powoli zdobywający rynek, dlatego karty ze średniego pułapu cenowego zapewne sobie w grach z tą rozdziałką nie poradzą.  AOC U3477PQU niewątpliwie obiekt warty zainwestowania naszej gotówki. Nie będzie to jednak zakup tani – bowiem nie każdy jest w stanie przeznaczyć kwotę w granicach 3000-3400 zł na ten monitor.

Dzięki rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli Wide Quad HD (WQHD) zapewnia najwyższą jakość i ostrość obrazu oraz wysoki poziom jego szczegółowości. Szerokoekranowe proporcje obrazu 21:9 są idealne do oglądania filmów w dużym formacie lub grania w najnowsze gry, ale sprawdzają się także podczas pracy. 8-bitowe kolory zapewniają szeroką paletę barw, która sprawia, że obrazy są jaskrawe i naturalne.

aoc u3477pqu 2

Ceny testowanego monitora wyglądają nastepująco.

Testowanemu dziś monitorowi zdecydowaliśmy się wystawić ocenę 4.5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała jakość. To bardzo dobry produkt i Tweaks.pl poleca jego zakup.

jakość

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

1280px-Aoc_international_logo.svg

serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test AOC U3477PQU. 34-calowy monitor formatu 21:9.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)