Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Arctic Freezer 34 – test taniego coolera CPU! » Strona 5

Arctic Freezer 34 – test taniego coolera CPU!

 
Arctic Freezer 34
Arctic Freezer 34
Arctic Freezer 34

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
56 total ratings

 

Zalety


+bardzo dobra kultura pracy,
+bardzo dobry stosunek ceny do wydajności,
+prosty montaż,
+dobra pasta termoprzewodząca w komplecie,

Wady


nie stwierdzono


Kilka słów o teście

Nie każdy z nas potrzebuje chłodzenia najwyższej klasy. Niektórym wystarczy sprzęt, który zastąpi chłodzenie boksowe. Na szczęście Arctic nie zapomniał takich ludziach. Wraz z modelem Freezer 34 producent planuje podbić serca nieco mniej zamożnych entuzjastów. Jak wyjdzie w praktyce? Przekonamy się! Zapraszamy do lektury!

1
Opublikowano 10 maja 2019 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

Arctic Freezer 34 test temperatur core i5 2500k alphacool cooler master enermax

Cooler wypadł całkiem nieźle. Udało mu się zaliczyć wymagający test Core i5 2500K@4.6GHz, co oznacza, że posiadając sprzęt za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy się cieszyć całkiem pokaźnym overclockingiem tego wciąż wydajnego procesora.

Arctic Freezer 34 test temperatur amd ryzen 7 1700 4ghz alphacool cooler master enermax

Bohater recenzji podołał wyzwaniu. Ryzen 7 1700 podkręcony do 4GHz pracował jedynie 54 st. Celsjusza powyżej temperatury otoczenia. Musimy powiedzieć, że Arcic Freezer 34 bardzo dobrze poradził sobie z mocno przetaktowanym ośmiordzeniowcem.

Na szczęście całkiem niezła wydajność nie została osiągnięta poprzez ogromny przepływ powietrza. Chłodzenie jest ciche. Od biedy można nawet go używać nawet na 12V, choć tego nie polecamy :).

Spis treści: Arctic Freezer 34 – test taniego coolera CPU!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


1 komentarz


  1.  
    obli

    Wykres „kultura pracy” ma pewien błąd. Brak jest testowanego coolera. Obecnie w sklepach nigdzie go nie widzę za 79złotych (może z powodu, że jest dostępny tylko w paru sklepach i nie widzą konkurencji, więc zawyżają ceny ). Testy wydajności powinny być na bardziej wymagającym procku, bo takie prawie nic nie mówią (tu sprawuje się dobrze, ale co jak dostanie do schłodzenia bardziej wymagający zestaw – czy też będzie sobie dobrze radził na tle konkurencji, czy może temperatury już będą daleko za konkurencją ). Czy cooler jest wydajny to widać dopiero, gdy się porówna z najbardziej wydajnym chłodzeniami, gdy temperatury wtedy sięgają ponad 80 stopni nawet u najlepszych schładzaczy.

Dodaj komentarz


(required)