Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test Sony Xperia Z3+. Ładny, ale niestety gorący smartfon. » Strona 9

Test Sony Xperia Z3+. Ładny, ale niestety gorący smartfon.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena: ,
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
3 total ratings

 

Zalety+ Ładna oraz kompaktowa (jak na rozmiary wyświetlacza) obudowa
+ Wodoszczelny port microUSB
+ Certyfikaty IP65/68
+ Podświetlenie ekranu
+ Frontowe głośniki stereo
+ Czułość ekranu (zwłaszcza po zachlapaniu)
+ Niezły czas pracy na jednym ładowaniu

Wady- Problemy z temperaturą
- Widoczny digitizer
- Śliska obudowa smartfona
- Szkło jest podatne na rysy


Kilka słów o teście

Mimo, że niedawno na rynku zadebiutowała najnowsza generacja flagowych modeli z rodziny Xperia Z5, to w ofercie mamy wciąż model Z3+. Urządzenie z wyglądu prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, a do tego jest dobrze wykonane. No poprostu całość sprawia ogólnie wrażenie produktu premium. Oczywiście, jak każdy inny – i ten smartfon nie jest pozbawiony wad (niekiedy poważnych). Sprawdźmy jak sobie radzi on na codzień i czy w ogólnym rozrachunku Xperia Z3+ jest godna polecenia.

2
Opublikowano 31 października 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Sony Xperia Z3+ – podsumowanie

Sony Xperia Z3+ to smartfon świetnie wykonany, bogato wyposażony i mocny na papierze. Szereg tych cech każe nam widzieć w nim urządzenie godne polecenia, ale niestety teoria jedno a praktyka to drugie. Zacznijmy jednak od tego co dobre w tym urządzeniu.

Na wstępie mówiliśmy o wykonaniu i to się zgadza. Tak naprawdę, Xperia Z3+ to rozwinięcie modelu Xperia Z3 a więc istotnych zmian jest mało. Obudowa jest bardzo dobrze spasowana, ale z drugiej strony jest bardzo śliska co może doprowadzić do bardzo niebezpecznej sytuacji że telefon poprostu nam się sam wysunie z reki a tego byśmy chyba nie chcieli. Straty tym związane mogłby by być spore. Sony według nas powinno zmienić materiał obudowy na inny. Fajnie że mamy głośniki stereo, także odsłuch naszej ulubionej muzyki będzie na wysokim poziomie.

Na osobną – pozytywną uwagę zwraca fakt, że testowany sprzęt posiada ceryfikaty wodoszczelności oraz przeciwpyłowy. Jak wiemy, to wciąz dość rzadko stosowane rozwiązanie w innych modelach konkyiurnecji,z atem za to duży plus. Oko 20.7 Mpx aparatu tworzy bardzo dobrej jakości zdjęcia – nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Niestety i tu zaznamy problemy. Jak telefon się nagrzeje, to z aplikacji aparatu, jak i wideo korzystać poprostu nie możemy w dłuższej perspektywie czasowej. Nic nie poradzimy na to, że zastosowany procesor ma częste tendencje do nagrzewania się i jak dotąd żadna z firm produkujących smartfony nie poradziła sobie z tym problemem w takim stopniu w jakim powinna. I zapewne już nie poradzi, bo wszak „za rogiem” przecież na swój czas czeka już Snapdragon 820.

Podsumowując. Oczywistym faktem jest to, że osoby posiadające wcześniejszy model Z3 (czy nawet Xperię Z2) nie bedą upatrywać w tym modelu swojego kolejnego smartfona (jeśli akurat ma to być Sony). Według nawet najnowsza Xperia Z5 też nie jest (na papierze) jakimś tam tak wielkim przełomem (ale to sprawdzimy w swoim czasie w testach), aby lekką ręką pozbywać się obu wspomnianych modeli w zamian na nią.

Xperia Z3+ ma dobrze znaną wodoodporną* konstrukcję, więc możesz wykonywać swoje zadania, niezależnie od tego, co przyniesie dzień. Klasa IP65/IP68 oznacza, że ulewny deszcz nie stanowi problemu, podobnie zresztą jak piasek, przypadkowe zalanie czy upuszczenie do umywalki.

xperia-z3-plus

Ceny testowanego smartfona w wersji białej wyglądają następująco (Ceneo.pl).

Testowanemu smartfonowi zdecydowaliśmy się wystawić ocenę 4.5/5, oraz wyróżnienie w kategorii jakość. 

jakość

Sprzęt do testów wypożyczyła firma:

sony logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test Sony Xperia Z3+. Ładny, ale niestety gorący smartfon.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


2 komentarze


 1.  
  lucjan

  Zdecydowanie nie polecam ze względu na brutalna politykę Sony w stosunku do Klienta.
  Sony nie uznaje reklamacji, brutalnie odrzuca swoją winę i zostajemy nowym niesprawnym aparatem bez gwarancji lub każą płacić ~800 zł
 2.  
  Grezegorz

  Problem wyginania się w smartfonach serii Z był i nadal jest.

  Sony Xperia Z3 również się wygina
  http://technowinki.onet.pl/smartfony/sony-xperia-z3-rowniez-sie-wygina/gqkls

  Sony z3 bend (wygięty) – czyli banan po Polsku.
  http://sylwesterjezierski.pl/sony-z3-bend-wygiety-czyli-banan-po-polsku/

  Sony Xperia Z3 owner reports 'bendgate’ issue
  http://www.hardwarezone.com.my/tech-news-sony-xperia-z3-owner-reports-bendgate-issue

Dodaj komentarz


(required)